/PK/
KSSPR Końskie pokonał SPR Tarnów w meczu 6. kolejki I. ligi piłkarzy ręcznych.

KSSPR Końskie - SPR Tarnów 37:30 (20:13)

KSSPR: Ratuszniak, Witkowski - Rurarz 1, Grabarczyk 2, Sękowski 9, Gmerek 2, P. Matyjasik 3, Słonicki 3, T. Bodasiński, Maleszak 2, T. Napierała 4 (3), Pilarski 2, Dankowski 4, Bąk 3, Janus 1, Smołuch 1.

Początek spotkania to festiwal nieskuteczności z obu stron, pierwszy gol padł dopiero w piątej minucie. Goście, którzy do tej pory nie mieli nawet punktu, przyjechali do Końskich zdesperowani, chcieli otworzyć swoje konto punktowe, ale animuszu wystarczyło im tylko na pierwszych kilkanaście minut meczu. W 12 minucie wygrywali 5:4. Potem drużyna trenera Michała Przybylskiego rozkręcała się z akcji na akcję, zdecydowanie poprawiła skuteczność, czego efektem aż 20 bramek zdobytych w pierwszej połowie i wyraźne prowadzenie.

Rosło ono jeszcze po przerwie, w 43 minucie gospodarze prowadzili 28:19, a siedem minut później 32:21. W końcówce na boisku pojawili się młodsi zawodnicy, z dobrej strony pokazał się najskuteczniejszy w KSSPR (9 bramek) Bartosz Sękowski.

W innych meczach: Zagłębie Sosnowiec - Anilana PŁ UŁ 25:23 (11:11), Siódemka Miedź Legnica - ŚKPR Świdnica 23:25 (13:13), AZS Czuwaj Przemyśl - Olimpia Piekary Śl. 31:28 (13:10), Olimp Grodków - Śląsk Wrocław 12:46 (4:20), AZS UMCS Lublin - Viret CMC Zawiercie 19:40 (10:18), Szczypiorno Kalisz - Ostrovia Ostrów Wlkp. 23:23 (13:14).

W następnej kolejce, 26 października: Świdnica - KSSPR.

1. Śląsk 6 12 210-126
2. Viret 6 12 215-168
2. Czuwaj 6 10 200-167
4. KSSPR 6 9 191-169
5. Olimpia 6 8 190-152
6. Siódemka 6 8 178-151
7. Szczypiorno 6 8 172-148