KSSPR Końskie pokonało lidera!

PK
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie wygrało z ŚKPR Świdnica.

KSSPR Końskie – ŚKPR Świdnica 27:24 (12:14)
KSSPR: Wnuk, Szot - Jakubowski 5, Bernacki, Sękowski 1, Maleszak 5, Rurarz 1, Matyjasik 7, T. Napierała 1 (1), M. Napierała, Smołuch 7.

Po bardzo dobrej grze w drugiej połowie, KSSPR pokonało lidera. Pierwsza połowa przez kilkanaście minut była wyrównana, dobrze rozpoczął mecz Sebastin Smołuch, który w dziewięciu otwierających minutach zdobył cztery bramki. W 20 minucie gospodarze prowadzili 12:10, ale źle rozegrali końcówkę tej części gry, ani raz nie potrafiąc odpowiedzieć na cztery trafienia świdniczan.

Dużo zmieniło się po przerwie, zespół z Końskich poprawił skuteczność (np. w całym meczu konecczanie wykorzystali tylko jednego z pięciu karnych) i lepiej grał w defensywie. W 40 minucie do remisu 17:17 doprowadził Przemysław Matyjasik, ten sam zawodnik sześć minut później dał swojej drużynie prowadzenie 20:18. ŚPKR zbliżył się jeszcze na jedną bramkę (21:20 w 49 minucie), ale odpowiedź drużyny trenera Roberta Napierały była zdecydowana - w 57 minucie, znów po golu Matyjasika, wygrywała ona 27:22.