KSSPR Końskie wygrało na wyjeździe z AZS AWF Biała Podlaska

/MAT/
W meczu dziewiątej kolejki I ligi piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie wygrało na wyjeździe z AZS AWF Biała Podlaska

AZS AWF Biała Podlaska - KSSPR Końskie 35:36 (16:20)
KSSPR:
Kornecki, Witkowski - Bąk 7, Biegaj 7, Grabarczyk 7, Bodasiński 7, Gomółka 5, Słonicki 2, Kubała 1, Laskowski, Dobrowolski, Kiryłow, Sroczyński, Maleszak.

Początek meczu nie zapowiadał emocji. Koneczczanie od początku realizowali swoje założenia i szybko przejęli inicjatywę na boisku. Goście wykorzystywali większość kontrataków i w 11. minucie prowadzili już 11:4. Wtedy nastąpił pierwszy z wielu przestoi gości, który sprawił, że po kolejnych 11 minutach, gospodarze tracili do KSSPR tylko jedną bramkę.

W drugiej połowie rozpoczęły się prawdziwe emocje. Drugie 30. minut od czterech bramek z rzędu rozpoczęli akademicy i na tablicy wyników po raz pierwszy widniał remis (20:20). Kolejne minuty po golach niezawodnych Tomasza Bodasińskiego i Arkadiusza Bąka koneczczanie prowadzili 25:21, ale już 300 sekund później był kolejny remis, 27:27. Miejscowi zdołali nawet wyjść później na prowadzenie (30;29 w 52.minucie). Na szczęście w ostatnim kwadransie więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Rafała Przybylskiego, a dwa punkty świętokrzyskiemu zespołowi zapewnił Grzegorz Gomółka. W drużynie gospodarzy wystąpił były bramkarz Vive Targów Kielce, Marek Kubiszewski.

W innych spotkaniach 9. kolejki: ŚKPR Świdnica - KS Gwardia Opole 28:29 (13:16), GKS Olimpia w Piekarach Śl. - MKS Nielba Wągrowiec 29:30 (16:12), ASPR Zawadzkie - WKS Śląsk Wrocław 20:33 (12:17), Control Process Tarnów - AZS UT-H Radom 27:28 (15:12), KPR Ostrovia - AZS UŁPŁ Łódź 35:25 (19:13), MKS Kalisz - Viret Zawiercie 34:33 (19:18).

1. Gwardia 9 16 295:251
2. Nieba 9 15 305:234
3. Śląsk 9 13 278:242
4. Kalisz 9 12 268:270
5. Końskie 9 9 264:269
6. Łódź 9 9 252:264
7. Radom 9 9 253:272
8. Viret 9 9 269:290