KSSPR Końskie wygrało z Vive II Tauron Kielce

W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie zdecydowanie pokonało Vive Tauron II Kielce.

Zobacz zapis relacji live

KSSPR Końskie – Vive Tauron II Kielce 38:25 (21:9)

KSSPR: Szot, Wnuk, Kucharczyk – Jakubowski, Sękowski 3, Słonicki 3, Walewski 3 (1), Maleszak, Pilarski 4, Jamioł 5, Napierała 7, Mastalerz 7 (1), Gasin 1, Smołuch 5.

VTK: Markowski, Baran, Drozd – Dufaj 1, Bulski 1, Kogutowicz 1, Godzisz 2, Grabowski 2, Siedlarz, Nowak, Bis 6 (3), Ciołak 1, Bysiak 1 (1), Grdeń 6, Telka 4.

Oba zespoły przystąpiły do meczu dość mocno okaleczone. W zespole gospodarzy nie zagrali Przemysław Matyjasik, który był przeziębiony oraz Piotr Rutkowski, który w czwartek skręcił kostkę. U kielczan zabrakło kontuzjowanych Branko Vujovicia i Krzysztofa Bernackiego, a tuż po kontuzji zagrał Krzysztof Markowski. W efekcie w wyjściowej siódemce gości znalazło się kilku zawodników z głębokich rezerw, a skrzydłowy Michał Grabowski musiał zastąpić Vujovicia na rozegraniu.

Spotkanie było wyrównane tylko w pierwszych 10 minutach. Po tym czasie KSSPR prowadziło 6:5. Kolejny kwadrans drużyna trenera Michała Przybylskiego wygrała 10:1, skutecznie realizując atak pozycyjny, ale przede wszystkim korzystając z prostych strat rezerw Vive Tauronu w ataku, co dawało gospodarzom kontrataki. Tuż przed końcem pierwszej połowy zespół z Końskich wygrywał już 21:8.

W drugiej połowie przewaga KSSPR nie była już taka wyraźna, beniaminek nie popełniał już tylu błędów i nie nadziewał się na tyle kontrataków. Wprawdzie w 34 minucie konecczanie wygrywali 24:10, ale potem ich przewaga na dłuższy czas przestała rosnąć. Najwyższa była w 57 minucie i wynosiła 16 bramek (37:21).

Przed meczem odbyło się pożegnanie kierownika biura KSSPR, Jacka Janusa i klubowej księgowej, Haliny Pancer.