KSSPR Końskie wysoko wygrało z SPR Górnikiem Zabrze w swoim inaugurującym meczu sezonu 1.ligi piłkarzy ręcznych

Wojciech Buras
KSSPR Końskie pewnie wygrywa swoje inaugurujące starcie w tym sezonie I Ligi piłkarzy ręcznych. Więcej na kolejnych zdjęciach KSSPR Końskie
KSSPR Końskie rozbiło SPR Górnik Zabrze w swoim pierwszym meczu sezonu 1.ligi piłkarzy ręcznych. Gospodarze starali się trzymać wynik w pierwszej połowie spotkania, ale po wyjściu z szatni na parkiecie brylowała już tylko jedna drużyna. "Fizyczność i ogranie były po naszej stronie" - mówi szkoleniowiec KSSPR, Arkadiusz Bąk.

Wysoka wygrana KSSPR Końskie

SPR Górnik Zabrze – KSSPR Końskie 28:41 (14:18)
KSSPR: Markowski, Janus 5, Woś 2, Falasa 3, W. Sękowski 2, Kozłecki 1, Ł. Sękowski 1, Stępniewski 4, Biegaj 4, Włodarski 9, Różnowski 3, Osman, Włoskiewicz 6, Baran, Hubka 1, Słonicki.

Drużyna z Końskich zainaugurowała sezon I Ligi piłkarzy ręcznych wyjazdem do Zabrza na mecz z miejscowym Górnikiem i od początku spotkania wzięła się za budowanie przewagi. W 15 minucie meczu, zespół z województwa świętokrzyskiego prowadził 8:4 i taki stan rzeczy utrzymał się do końca pierwszej połowy. Zabrzanie nie odpuszczali, a KSSPR zszedł do szatni z czterobramkowym prowadzeniem. Druga odsłona meczu to już koncert gry podopiecznych Arkadiusza Bąka, którzy skrupulatnie punktowali swojego rywala. W 51 minucie po raz pierwszy zyskali dziesięciobramkową przewagę, a mecz zakończyli z 13 golami zaliczki nad swoim przeciwnikiem. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Końskich był Michał Włodarski z 9 trafieniami na swoim koncie.

Nie było tak łatwo jak wynik na to wskazuje. Chłopaki z Zabrza mocno walczyli, szczególnie całą pierwszą połowę. W drugiej części meczu wyszła różnica fizyczna i ogrania na naszą korzyść. Dało o sobie znać też nasze doświadczenie, przez co udało nam się kontrolować ten mecz.