KSSPR Końskie z nowym trenerem przegrał w Radomiu (zdjęcia)

/W.Ł./
W Radomiu na trenerskiej ławce KSSPR Końskie zadebiutował Michał Przybylski.
W Radomiu na trenerskiej ławce KSSPR Końskie zadebiutował Michał Przybylski. Łukasz Wójcik
W meczu grupy B pierwszej ligi piłkarzy ręcznych AZS Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny Radom pokonał 31:25 KSSPR Końskie.

AZS Uniwersytet TH Radom - KSSPR Końskie 31:25 (15:16).

KSSPR Końskie: M. Kornecki, Witkowski, Ratuszniak - Napierała 7, Bąk 5, Biegaj 4, H. Kornecki 3, Smołuch 3, Bodasiński 2, Słonicki 1, Kirylau 0, Grabarczyk 0, Sroczyński 0.

Konecka drużyna pojechała do Radomia z nowym trenerem, Michałem Przybylskim (zastąpił Rafała Przybylskiego) i miała wielką chrapkę na wygraną. Do przerwy wiele wskazywało, że ten cel może osiągnąć. Po rzucie Huberta Korneckiego niemal równo z syreną kończącą pierwszą połowę, KSSPR wygrał pierwszą połowę jedną bramką.

Pierwszy kwadrans po zmianie stron też nie był zły w wykonaniu naszego zespołu. Ale między 45 a 49 minutą gospodarze ze stanu 23:22 odskoczyli na 27:22 i to był kluczowy moment dla końcowego wyniku. Sytuację starał się ratować trener Michał Przybylski. Na nic zdały się jednak liczne zmiany i wzięty czas. Przed konecką drużyną kolejny trudny wyjazd, do Śląska Wrocław.

W innych meczach: Control Process Tarnów - ASPR Zawadzkie 30:32 (16:19), AZS PŁ UŁ Łódź - ŚKRP Świdnica 21:27 (11:10), Ostrovia Ostrów Wlkp. - Olimpia Piekary Śląskie 36:35 (19:19), Gwardia Opole - Śląsk Wrocław 33:27 (14:11), Viret Zawiercie - Nielba Wągrowiec 23:33 (10:16), Szczypiorno Kalisz - AZS AWF Biała Podlaska 39:26 (21:10).

1. Gwardia 16 30 527-411
2. Nielba 16 29 551-400
3. Śląsk 16 24 482-431
4. Świdnica 16 18 446-429
5. Kalisz 16 17 477-482
6. Radom 16 16 469-492
7. Zawiercie 16 16 480-511
8. Ostrovia 16 15 490-501