KSSPR Końskie zakończyło rok wygraną

Redakcja
Piłkarze ręczni KSSPR Końskie, w ostatnim swoim meczu w tym roku, pokonali Olimpię Piekary Śląskie 32:28 i utrzymali pozycję wicelidera grupy B pierwszej ligi.

KSSPR Końskie - Olimpia Piekary Śl. 32:28 (15:14)

KSSPR: Ratuszniak, M. Kornecki, Witkowski - Dobrowolski, H. Kornecki 8, Biegaj 2, T. Napierała 8 (5), Baturin 1, Bodasiński 3, Kubała 5 (2), Smołuch, Bąk 5.

Ostatni mecz piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie w tym roku, zgodnie z wcześniejszymi obawami trenera gospodarzy Rafała Przybylskiego, był zacięty. - To będzie dla nas trudniejsze spotkanie, niż poprzednie z Gwardią Opole - zapowiadał szkoleniowiec. W pierwszej połowie konecczanie niemal cały czas wygrywali, najwyżej w 25 minucie - 13:10. Prowadzenie stracili tuż po przerwie, gdy Ślązacy zdobyli dwie bramki i za moment grali z przewagą dwóch graczy, ale wówczas dali sobie rzucić trzy gole z rzędu, zdobyli je Hubert Kornecki i, dwa, Wiktor Kubała. Do ostatnich minut spotkanie było bardzo zacięte, piekarzanie kilka razy doprowadzali do remisu. Ostatni notowano w 45 minucie - 23:23. W końcówce lekką przewagę uzyskało KSSPR, którego gracze wykorzystywali gęsto dyktowane rzuty karne. W 57 minucie Rafał Biegaj doprowadził do wyniku 29:25 i wiadomo było, że punkty zostaną w Końskich, a nasz zespół utrzyma pozycję wicelidera przynajmniej do 28 stycznia, kiedy wznowione zostaną rozgrywki pierwszej ligi.

W innych meczach: ASPR Zawadzkie - Gwardia Opole 22:34 (10:15), AZS AWF Biała Podlaska - ŚKPR Świdnica 26:23 (14:13), Viret CMC Zawiercie - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:34 (16:16), Czuwaj Przemyśl - MTS Chrzanów, AZS Politechnika Radom - Ostrovia Ostrów Wielkopolski - mecze dzisiaj.