KSZO 1929 Ostrowiec wygrał z Podlasiem Biała Podlaska

Rafał Soboń
KSZO 1929 Ostrowiec wygrał z Podlasiem Biała Polaska w meczu III ligi piłkarskiej.

Podlasie Biała Podlaska – KSZO 1929 Ostrowiec 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Łukasz Jamróz 53, 1:1 Siergiej Krykun 63, 1:2 Damian Mężyk 72
.
Sędziował: Grzegorz Pożarowszczyk z Lublina.

W 16. kolejce III ligi zespół KSZO Ostrowiec podejmowany był w Białej Podlaskiej przez tamtejsze Podlasie. Mecz zakończył się wygraną KSZO 2:1.

Zgodnie z terminarzem, była to przedostatnia kolejka rundy jesiennej. Pauzowała w niej drużyna Garbarni Kraków, która po czternastu rozegranych meczach miała 30 punktów na koncie, co plasowało ją na prowadzeniu w tabeli.

Do przerwy w Białej Podlaskiej utrzymywał się bezbramkowy remis, który de facto dawał KSZO pierwsze miejsce w tabeli, spychając Garbarnię na drugą pozycję. Ostrowczanie jednak chcieli grać o pełną pulę i potwierdzili to w 53 minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Łukasz Jamróz. Niestety, z prowadzenia pomarańczowo-czarni cieszyli się tylko dziesięć minut, a do remisu doprowadził pochodzący z Ukrainy Siergiej Krykun. Nim minęło kolejnych dziesięć minut, ambitni ostrowczanie ponownie wyszli na prowadzenie, a szczęśliwym strzelcem okazał się Damian Mężyk.

A już w środę o godzinie 13 w Krakowie dojdzie do zaległego meczu pomiędzy wiceliderem Garbarnią i KSZO Ostrowiec. Przypomnijmy, w pierwotnym terminie mecz odwołano ze względu na zły stan murawy spowodowany obfitymi opadami deszczu.