KSZO 1929 Ostrowiec wygrał z Popradem Muszyna

REd
W meczu III ligi małopolsko-świętokrzyskiej KSZO 1929 Ostrowiec wygrał wyjazdowe spotkanie z Popradem Muszyna.

Poprad Muszyna – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Jakub Kapsa 58 (karny), 0:2 Damian Nogaj 75, 0:3 Mirosław Kalista 81.

KSZO: Szram – Jagiełło, Grunt (57. Kapsa), Pietrasiak, Persona – Nogaj (76. Kalista), Mianowany (80. Mąka), Mikołajek, Jamróz, Czajkowski (57. Sołtykiewicz) – Gębalski.

Tym razem ciężar zdobywania bramek, podobnie jak w zimowych meczach sparingowych, wziął na siebie Jakub Kapsa. To on podszedł do rzutu karnego, choć na plac wszedł minutę wcześniej. Był to trzeci rzut karny w tym sezonie dla KSZO, ale dopiero pierwszy wykorzystany. W 75 minucie na 2:0 podwyższył Damian Nogaj, a sześć minut później wynik ustalił jego zmiennik – Mirosław Kalista, który wykorzystał dobre podanie od Jakuba Kapsy.

Wygrywając 3:0 w Muszynie, ostrowczanie zrównali się punktowo z liderującą Garbarnią, po tym jak krakowianie ulegli w Tarnowie 1:2 tamtejszej Unii.