KSZO 1929 wygrał ze Spartakusem i ma Puchar Polski

Rafał Soboń
KSZO 1929 Ostrowiec wygrał ze Spartakusem Aureus Daleszyce i ma Puchar Polski na szczeblu okręgu.

KSZO 1929 Ostrowiec - Spartakus Daleszyce 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Piotr Ostrowski 10, 1:1 Adrian Gębalski 21, 2:1 Adrian Gębalski 84.

KSZO: Wierzgacz – Stachurski, Pietrasiak, Jagieło, Łatkowski Ż – Jamróz, Mianowany (90.Mężyk), Mikołajek Ż (58. Mąka Ż), Nogaj (61. Dziadowicz) – Czajkowski - Gębalski (90+3 Bełczowski)

Spartakus: Kołomański – Kaczmarek (46. Sitarz), Stefański (86. Gołabek), Gębura, Papka – Blicharski (90. Kaleta), Szmalec, Wołowiec, Ostrowski – Gil (61. Maciejski Ź), Olearczyk

Oba zespoły spotkały się dwa tygodnie temu - także w Ostrowcu - w meczu ligowym. Wówczas 4:1 wygrała ekipa KSZO. W środowym finale, to przyjezdni otworzyli wynik, ale z triumfu ponownie cieszyli się pomarańczowo-czarni.
W 10 minucie przerzuconą na prawe skrzydło piłkę przejął Piotr Ostrowski i płaskim strzałem z pola karnego, dał prowadzenie Spartakusowi. W odpowiedzi, w 18 minucie po faulu na Jamrozie z rzutu wolnego spod linii autowej wrzucał Damian Nogaj, jednak strzał głową Michała Stachurskiego przeszedł obok dalszego słupka. Co się nie udało Stachurskiemu, trzy minuty póżniej uczynił Adrian Gębalski, pakując piłkę głową do siatki po mocnej wrzutce Łukasza Jamroza i doprowadzając jeszcze przed przerwą do remisu.

Po zmianie stron, z każdą minutą goście tracili siły, przez co do głosu doszli gospodarze. W 84 minucie, gdy po kolejnej przerwie w grze gracze Spartakusa byli jeszcze myślami przy ławce rezerwowych, gdzie uzupełniali płyny, szybką akcją popisali sie gracze KSZO, a pewnym egzekutorem okazał się po raz drugi Gębalski. Obecny na meczu prezydent miasta Ostrowca Jarosław Górczyński zadeklarował, że za wygranie finału okregowego Pucharu Polski, miasto przekaże na rzecz KSZO 1929 dodatkowe 20 tysięcy złotych.