KSZO II jedzie do lidera

Rafał SOBOŃ
Ciężkie zadanie czeka podopiecznych Marcina Wróbla. W najbliższej kolejce rezerwy ostrowieckiego KSZO zmierzą się w meczu wyjazdowym z liderem rozgrywek świętokrzyskiej IV ligi Pogonią Staszów.

W ostatnim pojedynku piłkarze rezerw KSZO zasłużenie pokonali Alit Ożarów 2:0 i tym samym przerwali złą passę siedmiu spotkań bez zwycięstwa. Po spotkaniu radości nie krył trener Marcin Wróbel, który w ostatnich spotkaniach miał większe zastrzeżenia do wyników, niż samej gry. - Cieszę się bardzo, bo długo czekaliśmy na komplet punktów. Nasza gra nie wyglądała w ostatnich spotkaniach źle, jednak punkty wędrowały do rywali. To było potrzebne zwycięstwo i choć jedziemy do lidera, to w zdecydowanie lepszych nastrojach - podsumował Marcin Wróbel.

Pogoń Staszów zawsze była trudnym rywalem dla ostrowczan. W sezonie 2009/10 w Ostrowcu rywale wygrali 3:1, by w rewanżu w Staszowie zdobyć o jedną bramkę więcej. Również wiosną obecnego sezonu lepsi byli piłkarze Pogoni, którzy skorzystali z gościnności i pokonali KSZO II 1:0. Najwyższy więc czas na przełamanie i zdobycie punktów w Staszowie. Ma w tym pomóc powracający do gry po trzech meczach pauzy za czerwoną kartkę z meczu z Hetmanem Włoszczowa Damian Zdrojewski. Do treningów po przerwie powrócił także Rafał Kwapisz. Wzmocnienie może przyjść również z kadry pierwszego zespołu, który swój I-ligowy mecz z Podbeskidziem rozegra dzień wcześniej - w piątek.

Początek spotkania Pogoń Staszów - KSZO II Ostrowiec zaplanowano na sobotę, 16 kwietnia, na godzinę 16.30.