KSZO Junior zremisował 1:1 z Legią Warszawa w Centralnej Lidze Juniorów

(SAW)
W meczu piłkarskiej Centralnej Ligi Juniorów KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski zremisował w Warszawie z Legią 1:1. To wielka niespodzianka, bo Legia to lider rozgrywek.

Legia Warszawa - KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (1:0)

Bramki: Kamil Anczewski 4 - Kamil Bełczowski 18.

KSZO Junior: Kozłowski - Piątkowski (88. Nowak) , Rutkowski, Świątek, Kwiatkowski - P. Jedlikowski, Mężyk, Świrk, Wąs, Madej - Bełkczowski.

Podopieczni trenera Waldemara Domagały sprawili wielką niespodziankę w stolicy, gdyż Legia do tej pory przegrała tylko trzy mecze w lidze i pierwszy zremisowała.

Legia zdobyła prowadzenie już na początku w zamieszaniu podbramkowym, ale w 18 minucie Damian Mężyk odebrał piłkę w środku pola, zagrał do Kamila Bełczkowskiego, a ten pięknym uderzeniem z 16 metrów wyrównał. Gospodarze wprawdzie kontrolowali wprawdzie przebieg meczu, ale KSZO świetnie się bronił i miał kolejne okazje na bramki. W 22 minucie znów przed szansą stanął Bełczkowski, strzelił jednak nad poprzeczką, a po przerwie okazje mieli jeszcze Mateusz Madej i znów Bełczowski.

- Dla mnie najważniejsze jest to, że choć mamy wąską kadrę, to chłopaki ambitnie walczą w każdym meczu. Na wiosnę jeszcze nie przegraliśmy jeszcze i walczymy o utrzymanie - podsumował trener Domagała

W innych meczach: GKS Bełchatów - Motor Lublin 0:1, Wisła Kraków - Olimpia Elbląg 5:0, Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 1:0, Stal Rzeszów - MKS Polonia Warszawa 0:2, Wisła Puławy - Cracovia 1:4, Stomil Olsztyn - Stal Mielec 0:3, Korona Kielce - ŁKS 1926 Łomża - przełożony na 13 maja.

W następnej kolejce,11 -12 kwietnia: KSZO Junior - Wisła K., Olimpia - Korona.