KSZO ma już 4 medale. Kilijańska i Kaczmarski mistrzami Polski!

/waf/
Marcin Kaczmarski zdobył na mistrzostwach dwa medale i ustanowił rekord Polski juniorów 18 lat. Waldemar Frańczak
Dwa złote medale zdobyli pływacy KSZO Ostrowiec w drugim dniu mistrzostw Polski. Donata Kilijańska i Marcin Kaczmarski triumfowali na dystansie 800 metrów stylem dowolnym.

Powody do zadowolenia mają gospodarze Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu, które od środy odbywają się w Ostrowcu Św.

W drugim dniu zawodów rozgrywano wyścigi na 800 metrów stylem dowolnym, w których zawodnicy KSZO nie mieli sobie równych. Złote medale padły łupem trenujących w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie Donaty Kilijańskiej i Marcina Kaczmarskiego.

Donata osiągnęła czas 8:31,75, a Marcin 7:45,16- lepszy o ponad 3 sekundy od dotychczasowego rekordu Polski juniorów 18 lat. To kolejne medale tej dwójki- wczoraj Donata zdobyła złoto na 1500 metrów, a Marcin srebro na 400 metrów kraulem.

W finale 100 metrów stylem motylkowym popłynął trzeci ostrowczanin- Roger Kurant. Z czasem 54,37 zajął 8. miejsce. Zakończenie mistrzostw w sobotę.