KSZO Odlewnia Ostrowiec gra u siebie z Orłem Przeworsk

Rafał SOBOŃ
Dobry mecz w Krakowie rozegrał Dimitrij Afanasjev - strzelec 10 bramek.
Dobry mecz w Krakowie rozegrał Dimitrij Afanasjev - strzelec 10 bramek. Rafał Soboń
Jeszcze sześć kolejek pozostało do rozegrania zespołom rywalizującym w IV grupie II ligi piłkarzy ręcznych. Prawdziwe emocje dla fanów ostrowieckiego szczypiorniaka szykują się jednak dopiero za trzy tygodnie.

Ostatni mecz

Wanda Kraków - KSZO Odlewnia Ostrowiec 27:36 (14:15). KSZO: Szewczyk, Drabik - Mroczek 6, Zdziech 1, Cukierski 1, Kieloch 2, Jeżyna 4, Sitkowski, Afanasjev 10, Fugiel 1, Świeca 3, Pomiankiewicz 2, Radowiecki, Kubisztal 6.

W ostatni weekend podopieczni trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego musieli zostawić sporo potu na boisku, by po meczu z Wandą dopisać do swojego konta kolejne dwa punkty. Pierwsza połowa zakończyła się zaledwie jednobramkowym prowadzeniem KSZO, choć gracze z Ostrowca prowadzili już nawet 10:4. W drugiej połowie podkręcili tempo i w 48 minucie przewaga wynosiła już 10 bramek. Ostatecznie KSZO wygrał 36:27 i ma tyle samo punktów co lider - MTS Chrzanów.

W sobotę o godzinie 17 KSZO zagra w hali przy Świętokrzyskiej z przedostatnim w tabeli Orłem Przeworsk. Faworyt tego pojedynku jest tylko jeden. W Przeworsku nasi zawodnicy wygrali wysoko - 41:24. W następnej kolejce rywalem KSZO będzie z kolei outsider rozgrywek - Juvenia Rzeszów. Prawdziwe emocje zaczną się po tych meczach, gdy w bezpośredniej rywalizacji przyjdzie zmierzyć się we własnej hali z liderem - MTS Chrzanów, a następnie w spotkaniu wyjazdowym z obecnie trzecim w tabeli MOSiR Bochnia. To główni rywale w walce o awans, jednak ostatnie dwa mecze zespół KSZO będzie grał z zespołami plasującymi się w czubie tabeli: Wisłą Sandomierz i Grunwaldem Ruda Śląska. Ostatni mecz tej części sezonu zaplanowano na 30 marca.