KSZO Odlewnia Ostrowiec pokonał MOSiR Bochnia 30:25 (video, zdjęcia)

Rafał SOBOŃ
Była spora przewaga i emocje w końcówce. Do tego już przyzwyczaili swoich kibiców zawodnicy KSZO Odlewnia Ostrowiec. Najważniejsze, że po meczu z MOSiR Bochnia podopieczni Zbigniewa Tłuczyńskiego dopisali do swego konta kolejne dwa punkty.

KSZO Odlewnia Ostrowiec - MOSiR Bochnia 30:25 (19:12)

KSZO: Szewczyk, Drabik, Piątkowski - Kubisztal 7, Dziura 1, Sitkowski 3, Zdziech 4, Cukierski 2, Kieloch 7, Fortuna 1, Nowak, Gajewski, Sikorski 1, Radowiecki 3, Bożek 1.

MOSiR: Węgrzyn, Serwatka - Imiołek, Karwowski, Wąsik, Najuch, Wełna, Pach, Pamuła, Miguel, Piątkowski, Baluk, Spieszny, Gicała, Malinowski.

Dobra gra w obronie poparta skutecznymi interwencjami bramkarzy to był klucz do wygrania meczu z ekipą z Bochni. Ostrowczanie szybko zyskali przewagę, sukcesywnie powiększając ją i na przerwę schodzili przy wyniku 19:12. Po zmianie stron nie zabrakło emocji. Przewaga stopniowo malała (25:20, 28:25). Na pięć minut przed zakończeniem spotkania przy pięciobramkowej przewadze, ostrowczanie ponad półtorej minuty grali w podwójnym osłabieniu, jednak wtedy bardzo dobrze w bramce spisał się Karol Drabik, który po spotkaniu otrzymał tytuł najlepszego zawodnika meczu. W kluczowych minutach spotkania dwie ważne bramki zapisał na swoim koncie młody zawodnik gospodarzy, Kamil Kieloch. A ponieważ goście popełniali sporo błędów, ostrowczanie mogli ostatecznie cieszyć się z wygranej 30:25.

1. Zagłębie 15 26 476-377
2. Chrzanów 14 19 479-423
3. WISŁA 14 19 462-425
4. Grunwald 15 18 473-470
5. KSZO ODLEWNIA 15 16 442-422
6. Bochnia 15 16 419-423
7. Hit 14 13 398-405
8. POLITECHNIKA 15 15 411-426