KSZO Odlewnia Ostrowiec przegrał w Legnicy

sobi
Siódemka przystępowała do meczu z KSZO jako drużyna, która w tym sezonie we własnej hali nie przegrała. Ostrowczanie, choć zawsze groźni i nieobliczalni, od miesiąca szukają recepty na wygraną i złą passę chcieli przełamać właśnie w meczu w Legnicy.

Sprawę utrudniło wykluczenie z wyjazdu do Legnicy dwóch zawodników: Maciej Mazur zmagał się w tym czasie z grypą, a Michała Kalitę wykluczył złamany palec.

Wynik meczu otworzył Bartosz Nastaj, ale cała pierwsza połowa przebiegała pod dyktando KSZO. Gospodarze kilkukrotnie dochodzili do remisu (po 5, 10, 12), ale poza tymi fragmentami, to KSZO prowadził różnicą jednej-dwóch bramek. W ostatnich dwóch minutach (15:14), swoje dorzucili Adrian Wojkowski, Witalij Kożeniewski i Maciej Jeżyna, co pozwoliło powiększyć przewagę do czterech bramek.

Po zmianie stron, KSZO grał na równi z gospodarzami do 38 minuty, kiedy to bramkę na 23:19 rzucił Bartosz Sękowski. Trzy kolejne minuty nie przyniosły żadnego gola, a to co stało się później, zadecydowało o porażce. Po trzech bramkach z rzędu, do rzutu karnego stanął Kożeniewski, ale i on nie przerwał złej passy. Gospodarze nabrali zaś wiatru w żagle i po kolejnych czterech bramkach, w 48 minucie prowadzili 26:23. Ostrowczanie nie poddali się i ambitnie próbowali odrobić straty, co prawie im się udało. Między 55 a 56 minutą, dwukrotnie celnie trafiał Bartosz Sękowski, a jedną bramkę dołożył Maciej Jeżyna i strata zmalała do jednego gola (29:30). Gospodarze na więcej już jednak nie pozwolili, dowożąc wygraną 34:32 do końca.

Siódemka Miedź Legnica - KSZO Odlewnia Ostrowiec 34:32 (14:18)
Siódemka: Mazur, Stachurski - Szuszkiewicz 6, Płaczek 2, Cegłowski 7, Czuwara 5, Piwko 3, Nastaj 9, Mosiołek 1, Antosik 1, Majewski, Wita, J. Będzikowski.

Kary: 10 min.

KSZO: Buchcic, Szewczyk - Kożeniewski 8, Jeżyna 9, Sękowski 10, Afanasjew 2, Wojkowski 2, Bajwoluk 1, Fugiel, Nowak.

Kary: 4 min.