KSZO Odlewnia Ostrowiec zagra na wyjeździe z Ostrowią Ostrów Wielkopolski

Rafał SOBOŃ [email protected]
Tomasz Pomiankiewicz był najskuteczniejszym graczem KSZO w Świdnicy, niestety jego 11 bramek nie dało ostrowczanom choćby punktu. Rafał Soboń
Minimalna porażka piłkarzy ręcznych KSZO Odlewnia Ostrowiec w Świdnicy. Niestety nie zagrają dwaj rozgrywający Grzegorz Mroczek i Dawid Biskup.

Wynik

Wynik

ŚKPR Świdnica - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 29:27 (14:14). KSZO: Drabik, Szewczyk - Jeżyna 1, Mazur, Fugiel 2, Jamioł 1, Afanasjev 4, Świeca 2, R. Pomiankiewicz, T. Pomiankiewicz 11, Biskup 1, Wojkowski 3, Kalita 2.

Porażką 27:29 zakończył się dla KSZO mecz trzeciej kolejki I ligi piłki ręcznej, choć w pierwszej połowie to głównie ostrowczanie byli na prowadzeniu.

Podopieczni trenera Rafała Przybylskiego dobrze zaczęli mecz, prowadząc już 3:1 i 4:2. Pech zaczął się, gdy boisko musiał opuścić Dawid Biskup, który trafiony został palcem w oko i musiał udać się do szpitala gdzie wstępne badania potwierdziły uszkodzenie rogówki. Pierwszy remis zapisano w 10 minucie gry przy stanie 5:5. Później to gospodarze odskoczyli na dwie bramki (8:6), ostrowczanie nie odpuszczali i po rzucie karnym Michała Kality ponownie na tablicy widniał remis - 9:9. Ostrowczanie tuż przed przerwą prowadzili co prawda 14:12, jednak dwie nieprzygotowane akcje zakończyły się kontrą i na przerwę schodzili niestety przy remisie po 14. Po zmianie stron Dima Afanasjev dał prowadzenie gościom, jednak jak się okazało, ostatnie w tym meczu. Gospodarze nie zachwycali, jednak utrzymywali 1-2 bramkową przewagę. Wzrosła ona do czterech bramek przy stanie 25:21 i choć w końcówce, na trzy minuty przed końcową syreną ostrowczanie doszli rywala na jedną bramkę, zabrakło jednak zimnej krwi, by cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

WSZYSTKO o piłce ręcznej w Świętokrzyskiem

W najbliższej kolejce KSZO ponownie zagra na wyjeździe. Rywalem będzie Ostrowia Ostrów Wielkopolski. Zespół ten w dotychczasowych statystykach wychodzi na idealny remis. W trzech meczach rzucił 89 bramek i tyle samo stracił. Wygrał, przegrał i zremisował po jednym spotkaniu, co daje mu w sumie trzy punkty i ósmą lokatę w tabeli I ligi grupy B. W pierwszej kolejce ostrowianie wygrali jedną bramką 28:27 w Świdnicy z ŚKPR, następnie także na wyjeździe ulegli 30:31 MTS Chrzanów, by w ostatniej kolejce zremisować we własnej hali po 31 z AZS UZ Zielona Góra. Jak widać po dotychczasowych wynikach, zespół z Ostrowa Wielkopolskiego powinien być w zasięgu podopiecznych trenera Rafała Przybylskiego. Pocieszający jest fakt, że w Świdnicy w końcowych minutach do gry po kontuzji stawu skokowego powrócił Maciej Jeżyna. Martwi, dołączenie do zmagającego się z urazem kości śródręcza Grzegorza Mroczka kolejnego rozgrywającego, Dawida Biskupa.

Początek meczu Ostrowia Ostrów Wielkopolski - KSZO Odlewnia Ostrowiec zaplanowano na sobotę 4 października na godzinę 17. Wynik tuż po jego zakończeniu na WWW.ECHODNIA.EU/SPORT.