KSZO Odlewnia przegrał z Czuwajem Przemyśl

Rafał Soboń
W przedostatniej kolejce I ligi grupy B piłkarzy ręcznych, zespół KSZO Ostrowiec uległ w Przemyślu tamtejszemu Czuwajowi 28:29. Ostrowczanie przespali początek spotkania i musieli gonić wynik. W końcówce prowadzili nawet dwoma bramkami (wynik 25:27 w 55 minucie), jednak ostatecznie to gospodarze zapisali na swoim koncie dwa punkty.

SPR Czuwaj Przemyśl – KSZO Odlewnia Ostrowiec 29:28 (16:14)
Czuwaj: Szczepaniec, Sar – Makowiejew 6, Kubik 3, Puszkarski 3, Stołowski 1, Kulka 1, Piechnik 3, Orłowski, Kroczek 6, Kubisztal 6.
KSZO: Szewczyk – Jeżyna 7, Fugiel, Sękowski 4, Afanasjew 5, Kwiatkowski 7, Wojkowski 4, Kalita 1.

KSZO stracił cztery bramki w cztery minuty i przegrał

Ostrowczanie zapewnili sobie utrzymanie w I lidze w poprzedniej kolejce, jednak jechali do Przemyśla z myślą o zwycięstwie. Podobnie jak grupa kibiców KSZO, która z pierwszych minut nie była zadowolona. Ostrowczanie przespali początek spotkania i po sześciu minutach przegrywali już 1:5 i musieli gonić wynik. Dopięli swego po kwadransie gry, doprowadzając do remisu, jednak do końca pierwszej połowy na minimalnym prowadzeniu pozostawali już gospodarze.

W 35 minucie po raz pierwszy na prowadzenie wyprowadził gości Maciej Jeżyna i dalsza część meczu toczyła się przy delikatnej przewadze przyjezdnych. W 49 KSZO prowadził 24:22, w 55 – 27:25. Niestety, ostatnie trafienie KSZO zanotował w 56 minucie (bramka Bartosza Sękowskiego na 28:25), zaś gospodarze odpowiedzieli golem Stanisława Makowiejewa oraz trzema bramkami Pawła Kubika, przez co to gospodarze zapisali na swoim koncie dwa punkty.