KSZO Odlewnia przegrał z SPR Tarnów (zdjęcia)

Rafał Soboń
Spotkanie sąsiadujących do piątku w tabeli drużyn KSZO i SPR_Tarnów rozpoczęło się z dziesięciominutowym opóźnieniem. Powodem takiej sytuacji były problemy sędziów spotkania z dotarciem w ten przedświąteczny dzień z Warszawy do Ostrowca.

KSZO_Odlewnia Ostrowiec - SPR_Tarnów 32:33 (16:15)

KSZO: Buchcic, Szewczyk - Kożeniewski 7, Mazur 6, Jeżyna 4, Fugiel, Sękowski 5, Bajwoluk 1, Afanasjew 5, Kalita 4.
SPR: M. Nowak - Dutka 6, Misiewicz 2, Szatko 2, Jewuła 1, Grzesik 3, Sanek 1, Karwowski 2, Ł. Nowak 7, Kubisztal 4, Barnaś, Kowalik 2, Wajda 3.

Wynik potyczki otworzyli goście, dla których trafił Daniel Dudka, ale to ekipa miejscowych po pięciu minutach była na prowadzeniu 3:2. Kolejne dwie bramki gospodarzy sprawiły, że trener Bartłomiej Jarosz poprosił o czas dla swojej drużyny. Niewiele się jednak zmieniło w obrazie gry, gdyż po kwadransie na tablicy wyników nadal w lepszej sytuacji byli miejscowi (8:6). Ekipa z Tarnowa nie zamierzała łatwo się poddać i po 20 minutach zbliżyła się na jedną bramkę (10:9), by chwilę później do remisu doprowadził Łukasz Nowak. Na przerwę to jednk KSZO_schodził prowadząc 16:15.

Druga odsłona rozpoczęła się od 5 bramek KSZO i tylko jednej odpowiedzi SPR-u, a to dlatego, że w 33 minucie Łukasz Szatko - najwyższy gracz SPR-u otrzymał czerwoną kartkę z gradacji kar, a minutę póżniej to samo spotkało Jakuba Kowalika. Wówczas wydawało się, że KSZO pewnie zmierza po dwa punkty. Zbytnie rozlużnienie sprawiło, że w 44 minucie do wyrównania doprowadził Łukasz Nowak, i także on dał prowadzenie swojej drużynie 24:23. Na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania lepsi o dwa trafienia byli szczypiorniści z Tarnowa (25:27). Niesamowitych emocji dostarczyła końcówka meczu. Na pięć minut przed ostatnia syreną to goście byli w lepszym położeniu (30:31). Ta jedna bramka przewagi utrzymała się już do końca spotkania, choć KSZO miał piłkę w ostatnichj sekundach.