KSZO Ostrowiec – Giacomini Budowlani Toruń 3:0

sobi
Przekonywujące zwycięstwo 3:0 odniosły siatkarki KSZO nad Giacomini Budowlanymi Toruń.

KSZO Ostrowiec – Giacomini Budowlani Toruń 3:0 (25:18, 25:15, 25:21)

KSZO: Kapturska 11, Polak 3, Ściurka 8, Brzóska 13, Piotrowska 6, Soter 3, Pawlukowska (libero).

Siatkarki KSZO szybko objęły prowadzenie 4:0. Rywalki miały spore problemy z przyjęciem zagrywki, która była tematem przewodnim ostatnich przygotowań ekipy KSZO. Z upływem czasu, przewaga gospodyń rosła (11:4, 17:7). W końcówce ekipa gości próbowała zmniejszyć stratę, ale przewaga była na tyle duża, że ostrowczanki po ataku Ściurki wygrały do 18.
Drugiego seta lepiej zaczęły rywalki, ale KSZO szybko wyrównał i objął prowadzenie. Dobrze w polu zagrywki radziła sobie Roksana Brzóska (9:5), zaś pozostałe siatkarki dokładały punkty z ataku i pewnie zmierzały do zwycięstwa w drugiej partii (20:14). Torunianki były bezradne i po ataku w siatkę Aleksandry Gancarz, gospodynie wygrały wysoko do 15.

Trzeci set także kontrolowały ostrowczanki (6:4). Po punktowej zagrywce Julii Piotrrowskiej na 15:7 szkoleniowiec Budowlanych poprosił o czas, ale rozpędzony KSZO pewnie zmierzał po wygraną (18:10) i choć w końcówce rywalki odrobiły część strat (24:21) to ostatecznie lepsze w trzeciej partii i całym meczu okazały się gospodynie (25:21).