KSZO Ostrowiec – Legionovia Legionowo 3:0 (25:20, 25:23, 25:20) (zdjęcia)

sobi
Po emocjonującym meczu pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach ligowych odniosły siatkarki KSZO. Pokonały we własnej hali Legionovię 3:0.

KSZO: Polak 2, Szczygioł 14, Brzóska 11, Ściurka 13, Bednarek 10, Piotrowska 4, Korabiec (libero) oraz Bulbak (libero), Mielczarek 3, Szpak, Dybek.

Legionovia: Gajewska, Paszek 9, Boeciek 4, Wójcik 6, Chojnacka 4, Połeć, Wysocka (libero) oraz Adamek (libero), Smarzek 8, Szubert 2, Pacak 4, Grzelak 4, Grabka, Rasińska.

MVP: Karolina Bednarek (KSZO).

Pierwsza partia od początku lepiej ułożyła się zespołowi z Legionowa, który prowadził 3:1. Na pierwszą przerwę techniczną ekipa gości schodziła z jednym oczkiem przewagi po ataku w taśmę Sandry Szczygioł (7:8). Druga przerwa techniczna padła już łupem KSZO po błędzie podwójnego odbicia ekipy z Legionovii (16:14). Wydawało się, że ostrowczanki na dobre kontrolują sytuacje na parkiecie (20:15), jednak wejście w pole zagrywki Malwiny Smarzek pozwoliło Legionovii dojść rywalki na jeden punkt (20:19), ale ostatecznie po autowym ataku Paszek to KSZO wygrał pierwszą partię do 20.

Drugi set od początku kontrolowała ekipa KSZO, która na pierwszej przerwie technicznej miała trzy oczka przewagi po ataku Roksany Brzóski (8:5). Również na drugiej ta sama siatkarka dała ostrowczankom prowadzenie 16:14. Ostatecznie po emocjonującej końcówce i zaciekłej pogoni za KSZO (24:23) to miejscowe wyszły zwycięsko z drugiego seta (25:23).

Trzeci set przysporzył kibicom KSZO najwięcej emocji. Tym razem to przyjezdne wyszły szybko na prowadzenie (1:4). Gospodynie dobyły kolejne dwa punkty, po czym rywalki odskoczyły na siedem punktów (4:11). Szkoleniowiec KSZO posłał więc do boju w miejsce rozgrywającej Eweliny Polak, Paulinę Szpak, a za przyjmującą Roksanę Brzóskę – Beatę Mielczarek i rozpoczęło się mozolne odrabianie strat. Remis dała Mielczarek przy stanie po 16. Błąd serwisowy Kingi Dybek i udany atak Igi Chojnackiej ponownie dał prowadzenie przyjezdnym, jednak od remisu po 18 na parkiecie panowały już tylko siatkarki KSZO, niesione głośnym dopingiem do pierwszego, w pełni zasłużonego zwycięstwa w sezonie. Warto wspomnieć, że z pięciu ostatnich punktowych akcji KSZO, czterokrotnie kończyła je kapitan zespołu, Dorota Ściurka.