KSZO Ostrowiec - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:0. Trener Niecieczy podał się do dymisji (video, zdjęcia)

dor
Tak Michał Stachurski (z lewej) fetował zdobycie pierwszej bramki w meczu z Niecieczą. Pierwszy z gratulacjami pospieszył kapitan Krystian Kanarski. Rafał Soboń
Piłkarze KSZO pokonali Niecieczę 2:0. Po raz drugi zostali umotywowani premią w wysokości 10 tysięcy złotych To nie był piękny mecz, ale dla KSZO najważniejsze jest to, że zainkasował bardzo ważne trzy punkty. -Wygrał zespół, który bardziej chciał wygrać - mówił trener gości Mirosław Hajdo, który po tej porażce zrezygnował z prowadzenia drużyny z Niecieczy.

Gdy popatrzy się na skład zespołu z Niecieczy, w której dominują zawodnicy znani z występów w ekstraklasie (Arkadiusz Baran - 137 spotkań, Artur Prokop - 106, Łukasz Kowalski - 93, Łukasz Tupalski - 84), to trudno uwierzyć, że zamyka on tabelę pierwszej ligi. Tym bardziej, że jest to klub dobrze zorganizowany i w przeciwieństwie do KSZO, zawodnicy nie muszą się martwić, czy zostaną im wypłacone pensje, czy nie.

DRUGI RAZ TAKA PREMIA

Jednak to piłkarze z Ostrowca zagrali w tym spotkaniu z większą determinacją. Po raz drugi w tym sezonie zostali umotywowani premią w wysokości 10 tysięcy złotych. -Ufundowali ją ci sami ludzie, co przed Kolejarzem Stróże. Bardzo im za to dziękujemy. Z tego co wiem, pieniądze dostaniemy we wtorek - mówił Krystian Kanarski, kapitan KSZO. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodzi między innymi o Jana Szostaka, byłego prezesa KSZO i byłego prezydenta Ostrowca. -Dobrze, że są ludzie, którzy chcą nam jeszcze pomagać, tym bardziej, że z klubu od dawna nie dostajemy żadnej premii - dodał popularny "Kanar".

TRENER ZREZYGNOWAŁ

Pierwszą bramkę dla KSZO zdobył w 22 minucie Michał Stachurski. Z rzutu wolnego dośrodkował Jarosław Białek, a "Stasiu" ładnym strzałem głową zaskoczył Piotra Towarnickiego. W drugiej połowie goście mieli okazje do wyrównania, ale Łukasz Tupalski i Jan Cios z kilku metrów nie trafili w bramkę. A Tomasz Dymanowski w ładnym stylu obronił uderzenia Arkadiusza Barana, a wcześniej Piotra Trafaraskiego, w groźnej sytuacji uprzedził też Łukasza Cichosa. Dzięki indywidualnej akcji i bramce Adriana Frańczaka w 89 minucie (ładny strzał zza pola karnego) ostatnie sekundy meczu były już spokojne. KSZO wygrał bardzo ważny mecz. Po spotkaniu z prowadzenia Niecieczy zrezygnował Mirosław Hajdo. Przypomnijmy, że kilkanaście dni wcześniej po przegranej w Ostrowcu 1:3 z prowadzenia Kolejarza Stróże zrezygnował Jerzy Kowalik.