KSZO Ostrowiec uległ Czuwajowi Przemyśl

Rafał Soboń
Rafał Soboń
W pierwszej połowie szczypiorniści KSZO roztrwonili czterobramkową przewagę, w drugiej odrobili pięciobramkową stratę. Ostatecznie jednak ulegli dwoma trafieniami z Czuwajem Przemyśl.

Czuwaj Przemyśl - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 34:32 (16:15)
KSZO: Drabik, Piątkowski - Kożeniewski 5, Mazur 1, Jeżyna 3, Mroczek 4, Fugiel, Jamioł 2, Afanasjev 3, T. Pomiankiewicz 13, Biskup, Wojkowski 1.

Do Przemyśla zespół KSZO udał się bez pauzującego za czerwoną kartkę Michała Kality oraz Pawła Świecy. Po długiej przerwie na parkiecie zaprezentował się natomiast Maciej Jeżyna, jednak ani jego trzy bramki, ani trzynaście najskuteczniejszego w I lidze Tomasza Pomiankiewicza, nie pomogły w odniesieniu zwycięstwa. KSZO co prawda prowadził od początku spotkania, w 21 minucie nawet czterema bramkami 12:8, wówczas jednak nastąpił przestój, który jak się okazało zadecydował o przegranej. Gospodarze bowiem w pięć minut wszyli na prowadzenie 14:12 i choć ostrowczanie dwukrotnie doprowadzili do remisu, ostatnia akcja przed przerwą należała do Czuwaju. W drugiej odsłonie meczu gospodarze prowadzili już nawet pięcioma bramkami (44 minuta 25:20), ambitna pogoń KSZO dała jednak efekt w 52 minucie, gdy podopieczni Aleksandra Malinowskiego wyszli na prowadzenie 28:27. Po zaciętej końcówce, dwoma bramkami wygrali jednak gospodarze.