MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kto będzie rządził w Radzie Powiatu Starachowickiego? Jest polityczna sensacja! Piotr Ambroszczyk odchodzi od Marka Materka

Anna Gwóźdź
Anna Gwóźdź
Dzieje się w strukturach nowej Rady Powiatu Starachowickiego. Na zdjęciu od lewej: Piotr Ambroszczyk, Marek Materek i Piotr Babicki
Dzieje się w strukturach nowej Rady Powiatu Starachowickiego. Na zdjęciu od lewej: Piotr Ambroszczyk, Marek Materek i Piotr Babicki archiwum
7 kwietnia wybraliśmy tych, którzy zarządzać będą naszymi powiatami, gminami i miastami. Jak wygląda sytuacja po wyborach do Rady Powiatu Starachowickiego? Typowano dwóch możliwych kandydatów na starostę - Piotra Babickiego i Piotra Ambroszczyka. Ten drugi niespodziewanie zrezygnował z członkostwa w ugrupowaniu Marka Materka. Powód? Nie było w ugrupowaniu zgody na stanowisko starosty dla niego. W radzie będzie wiec radnym niezrzeszonym.

Kto starostą starachowickim 2024?

Przypomnijmy jak ma się układ sił w nowej radzie, w której zasiada 21 członków. W wyborach samorządowych 2024 najwięcej głosów zdobył Komitet Marka Materka - 10 radnych, Prawo i Sprawiedliwość - ma 6 radnych, a TST Twój Samorząd Teraz - 5 radnych.

Chociaż rozmowy na temat tego kto zasiądzie w zarządzie Rady Powiatu Starachowickiego wciąż trwają, "Echo Dnia" ustaliło, że komitet Marka Materka na starostę szykował dwóch kandydatów. Jak podano miał być to Piotr Ambroszczyk, dotychczas pełniący tę funkcję lub Piotr Babicki, starosta w latach 2018-2021.

Piotr Ambroszczyk odchodzi od Marka Materka. Będzie radnym niezrzeszonym

We wtorek, 23 kwietnia na swoim Facebooku Piotr Ambroszczyk opublikował informację, że rezygnuje z członkostwa w ugrupowaniu prezydenta Starachowic.

W lokalnych mediach pojawiły się informacje o tym że Prezydent Marek Materek desygnuje na stanowisko Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego lub Piotra Ambroszczyka. Pragnę poinformować Państwa iż ta informacja jest nieprawdziwa, gdyż w ubiegłą środę (17 kwietnia - red.) zakończyłem polityczną współpracę z panem Markiem Materkiem.

Jednym z powodów mojej decyzji była odmowa desygnowania mojej osoby do dalszego pełnienia funkcji Starosty. Kończąc współpracę informuję że opuszczam również Komitet Marka Materka i wszelkie struktury Jego ugrupowania oraz że będę funkcjonował w Radzie Powiatu jako radny niezrzeszony, postępujący zgodnie z własnym sumieniem i oceną sytuacji. Nowo desygnowanemu Zarządowi Powiatu oraz panu Prezydentowi życzę sukcesów w pracach dla naszych lokalnych społeczności - pisał Piotr Ambroszczyk.

Piotr Babicki nowym starostą starachowickim?

Wszystko wskazuje na to iż nowym starostą powiatu starachowickiego zostanie Piotr Babicki. Ma 36 lat. Ukończył bezpieczeństwo wewnętrzne i politologię na Uniwersytecie Warszawskim. Studiował też na Uniwersytecie Stambulskim w Turcji oraz ukończył studia Executive Master of Business Administration w Warszawie. Pracuje jako koordynator obsługi inwestora w Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Starachowice". W kadencji 2014-2018 pełnił funkcję radnego i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Starachowicach. W okresie 2018–2021 pełnił funkcję starosty powiatu starachowickiego.

Układ sił w Radzie Powiatu Starachowickiego 2024

18 kwietnia powiatowi radni wybrani z list Komitetu Wyborczego Wyborców Marka Materka 2024 oraz Komitetu Wyborczego Wyborców TST Twój Samorząd Teraz oficjalnie zawarli porozumienie, które ma być podstawą do uzgodnienia składu Zarządu Powiatu Starachowickiego na kadencję 2024-2029.

Zgodnie z treścią podpisanego porozumienia: "celem podjętej współpracy ma być dalszy rozwój powiatu starachowickiego, zapewnienie jego mieszkańcom odpowiednich warunków do życia i pracy, poprawy warunków infrastrukturalnych i transportowych, dostępu do opieki zdrowotnej na wysokim poziomie oraz podniesienie jakości kształcenia młodzieży w szkołach ponadpodstawowych".

Trwają dyskusje kto obejmie funkcje wicestaristy a kto członków zarządu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie