Kubiec najlepszy w Bukowej

Kamil Markiewicz
Dawid Kubiec w weekend wygrał w dwóch biegach.
Dawid Kubiec w weekend wygrał w dwóch biegach. Kamil Markiewicz
Biegacz ze Starachowic - Dawid Kubiec w weekend wziął udział w dwóch zawodach. W sobotę, rywalizował w dziewiętnastej edycji Crossu Piekielnica, który odbył się w Bukowej. Trasa biegu liczyła 10 kilometrów. W zawodach wystartowało 16 lekkoatletów. Wśród mężczyzn zwyciężył Kubiec, który pokonał trasę w czasie 41 minut i 33 sekundy.

Kubiec okazał się także triumfatorem niedzielnych biegów w Kazimierzy Wielkiej, czyli IV Kazimierskiego Biegu Szlakiem Megalitów. Trasa biegu głównego liczyła również 10 kilometrów. Zawodnik ze Starachowic pokonał trasę w czasie 35 minut i 34 sekundy. - Bieg w Bukowej był dla mnie tylko przetarciem przed niedzielnym startem w Kazimierzy Wielkiej. Miałem w nim znacznie trudniejszych przeciwników. Niestety tuż przed metą doznałem urazu ścięgna Achillesa, który może mnie wykluczyć z kolejnych startów, czyli niedzielnej MANii Biegania i Kieleckiej Dychy- mówił Dawid Kubiec.