Kukla wraca do składu Strzelca Chroberz. Będą trzy punkty?

Bartłomiej Bitner
W ostatnim ligowym meczu Strzelec Chroberz zremisował u siebie z GLKS-em Krasocin 1:1. Paweł Bochniak
Trzy punkty w najbliższym meczu Strzelca Chroberz zapowiada prezes i kierownik drużyny Paweł Bochniak. Drużyna z gminy Złota w sobotę, 15 kwietnia, w meczu 14 kolejki piłkarskiej II grupy świętokrzyskiej Klasy B zmierzy się na wyjeździe z GLKS-em Krasocin. I musi wygrać, by pokazać, że faktycznie zamierza włączyć się w wyścig o awans do Klasy A.

W rundzie wiosennej chrobrzanie rozegrali dwa mecze. Na inaugurację rundy wygrali w gościach z Vitalpolem Solec-Zdrój 4:1, ale w minioną niedzielę niespodziewanie zremisowali na swoim boisku z LZS-em Czarnocin 1:1. Wynik został ustalony już w 33 minucie, kiedy wyrównującego gola dla Chobrzan strzelił z rzutu wolnego Damian Musiał. Wcześniej, w 25 minucie, bramkę dla drużyny z Czarnocina zdobył Adam Paczkowski.

– Przeważaliśmy przez większość spotkania. W pierwszym kwadransie mieliśmy trzy stuprocentowe okazje do zdobycia gola, ale byliśmy nieskuteczni. To się zemściło. W drugiej połowie zdobyliśmy gola na 2:1, ale sędzia go nie uznał dopatrując się faulu Rafała Szczygła. W efekcie zremisowaliśmy, co dla nas jest tak naprawdę stratą dwóch punktów niż zyskaniem jednego – mówi Paweł Bochniak, prezes i kierownik drużyny z Chrobrza.

W sobotę, 15 kwietnia, w 14 kolejce Strzelec zagra na wyjeździe z GLKS-em Krasocin. - Jedziemy po trzy punkty. Skoro jest szansa zaatakować pozycję lidera, to trzeba to zrobić. Poza tym w składzie na mecz po raz pierwszy wiosną znajdzie się nasz najlepszy strzelec Michał Kukla, który niedawno wrócił z zagranicy – dodaje Paweł Bochniak. Przypomnijmy, że ten zawodnik jesienią zdobył 9 goli.