Kulisy meczu GKS Zio-Max Nowiny z Moravią Anna - Bud Morawica w obiektywie. Ciekawe spotkanie, emocjonująca końcówka

JKM
W ciekawym meczu czwartej ligi rozegranym w Wielką Sobotę GKS Zio-Max Nowiny zremisował z Moravia Anna - Bud Morawica 2:2. GKS Zio-Max Nowiny – Moravia Anna - Bud Morawica 2:2 (2:0)Bramki: Bartosz Papka 7, Jakub Olearczyk 39 – Rostislav Pryjmak 83, Mateusz Zawadzki 90+4.Bartłomiej Młynarczyk (Moravia) w 34 minucie nie wykorzystał karnego – obrona Bartosza Gugulskiego.GKS: Gugulski – Boszczyk, Bujak, Brela, Marek – M. Gadomski (24 Tomczyk), Papka, Dorowski – Blicharski, Olearczyk, P. Gardynik (71 Szewczyk).Moravia: Kochel - Wysocki (82 Terech), Mateusz Zawadzki, B. Młynarczyk, W. Młynarczyk (60 Detka) – Ł. Zawadzki, Gilewski (60 Kamil Kubicki), Rabiej (60 Jaroń), Horna – Pryjmak, Michał Rybus.Żółte kartki: Gugulski – W. Młynarczyk.Czerwona kartka: Boszczyk (GKS) – 84 za 2 żółte.Sędziował: Grzegorz Olejarczyk.Mecz na szczycie czwartej ligi świętokrzyskiej nie zawiódł swoim poziomem i emocjami. Obie drużyny chcą grać ofensywną piłkę. Goście dali ostrzeżenie ekipie Mariusza Ludwinka już w 4 minucie, ale po strzale głową Rostislava Pryjmaka świetną paradą popisał się Bartosz Gugulski. Niedługo po tym GKS wyszedł na prowadzenie. Znakomitą wrzutkę Marcina Marka z lewej flanki wykończył Bartosz Papka. Miejscowi poszli za ciosem, sam na sam z golkiperem Moravii był w 34 minucie Kamil Blicharski. To co się nie udało Blicharskiemu wyszło, i to jak Olearczykowi. Napastnika z Nowin świetnym podaniem obsłużył Karol Boszczyk, a Olearczyk świetnym obrotem zwiódł dwóch rywali i nie dał szans bramkarzowi. W 43 minucie wykazał się znowu Gugulski, nie dając się pokonać z rzutu karnego Bartłomiejowi Młynarczykowi (za faul Mateusza Breli na Michale Rybusie). W drugiej części świetne okazje zmarnował Olearczyk (81 minuta, 84 minuta – trafił w poprzeczkę), a goście czekali na swoje szanse. Drążyli, drążyli i w zamieszaniu podbramkowym Rostislav Pryjmak zdobył kontaktowego gola (przy udziale Michała Rybusa). Gospodarzy osłabił Karol Boszczyk, który zobaczył dwie żółte kartki w ciągu pół minuty. Obie za niesportowe zachowanie, choć trener GKS uważa, że pierwsza nie była słuszna. Pewnie jednak w Nowinach wolą oglądać Boszczyka tak grającego w piłkę jak w pierwszej części, nie machającego rękami jak w drugiej. Drużyna Mariusza Ludwinka nie potrafiła zapanować nad emocjami i została ukarana w doliczonym czasie. Dośrodkowanie Macieja Horny z kornera głową wykończył Mateusz Zawadzki. – Pretensje możemy mieć tylko do siebie – skwitował zdenerwowany Ludwinek. – Nowiny mogły zamknąć wcześniej mecz, ale tego nie zrobiły. Walczyliśmy z uporem i zostaliśmy nagrodzeni – dodał Maciej Śmiech, szkoleniowiec Moravii.Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego meczu, których autorem jest Kamil Bielaszewski.Szczegóły na kolejnych slajdach. (JKM) Fot. Kamil Bielaszewski