Kulturysta Wojciech Pieczaba w blasku złota

Dorota KUŁAGA [email protected]
Wojciech Pieczaba w pięknym stylu wywalczył złoty medal w kulturystyce w kategorii do 95 kilogramów. www.sylwesterszymczuk.com
Wojciech Pieczaba, który reprezentuje Wiking Starachowice, odniósł największy sukces w karierze. Wierzy, że wystartuje na mistrzostwach Europy

Wojciech Pieczaba

Urodził się 3 stycznia 1988 roku w Kielcach. Od pięciu lat trenuje kulturystykę, reprezentuje Wiking Starachowice. Kilka dni temu zdobył złoty medal na mistrzostwach Polski w kategorii do 95 kilogramów. Skończył prawo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, obecnie jest na stażu na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Największy sukces w karierze odniósł kilka dni temu Wojciech Pieczaba, reprezentujący Wiking Starachowice. Na Mistrzostwach Polski w kulturystyce, które odbyły się w Mińsku Mazowieckim, w pięknym stylu wywalczył złoty medal.

Wojciech Pieczaba startował w kategorii do 95 kilogramów. Wygrał ją pewnie zdobywając złoty medal. Zajął też czwarte miejsce w kategorii open.

POZIOM MISTRZOSTW BYŁ WYSOKI

Mistrzostwa były bardzo dobrze obsadzone, frekwencja też dopisała - wystartowało około 180 zawodników. - Poziom był wysoki, bo były to też eliminacje do mistrzostw Europy. Bardzo się cieszę z tego wyniku. W sumie do tego startu przygotowywałem się prawie dwa lata, mam na myśli treningi i dietę, ale warto było. Przyniosło to efekty - mówił zawodnik starachowickiego klubu. W najbliższych dniach zapadnie decyzja, czy wystartuję w reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy. - Myślę, że mam szansę, żeby dostać powołanie do kadry. Dobrym startem w Mińsku Mazowieckim zrobiłem duży krok do osiągnięcia tego celu - dodał Wojtek Pieczaba.

TRENOWAŁ TRÓJBÓJ I...FUTBOL AMERYKAŃSKI

Kulturystykę trenuje pięć lat, medal zdobyty w Mińsku Mazowieckim to jego największy sukces w karierze. Wcześniej - w czasie studiów - zajmował się trójbojem siłowym, miał też epizod w futbolu amerykańskim - występował w zespole Scyzory Kielce. Reprezentuje starachowicki klub, ale mieszka w Morawicy, a trenuje zwykle w Kielcach. Jest absolwentem prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Obecnie jest na stażu na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.