Kunów gra dalej. Orlicz przegrał ze Stalą w Pucharze Polski kobiet (zdjęcia)

Piotr STAŃCZAK
Natalia Romańska (na pierwszym planie, z prawej) zdobyła dla Stali Kunów dwa gole w zwycięskim 5:0, pucharowym meczu z Orliczem w Suchedniowie. Piotr Stańczak
Piłkarki nożne Orlicza Suchedniów przegrały ze Stalą Kunów 0:5 w meczu pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego kobiet.

Orlicz Suchedniów - Stal Kunów 0:5 (0:3) , Natalia Romańska 4 i 12 min., Natalia Góra 26, 47, Agnieszka Nowak samobójcza 50.
Orlicz: Pomocnik - Wilk, Nowak, K. Staszewska (20. Kowalik), Sobczak (61. Waleniak) - Baranowska, Żołądek (40. Gibała), Materek (55. Miernik), Serek - Słoń, W. Staszewska.
Stal: Prokop (45. Frejlich) - Surowiec (37. Lasocka), Krupka (37. Gębusia), Buczyńska, Ostrowska - Ożdżyńska (40. Rakoczy), Raczkiewicz, I. Wiśnios (51. Woźniak), P. Wiśnios - Góra (58. Jagieła), Romańska (63. Łodej). Mecz trwał 2x35 minut. Awans do II rundy: Stal.

Pucharowy pojedynek był dla obu drużyn przetarciem przed zbliżającymi się rozgrywkami w trzeciej lidze kobiet. Kunowianki miały w tym meczu miażdżącą przewagę, dominowały nad gospodyniami pod każdym względem - taktycznym, technicznym, motorycznym. Gra toczyła się głównie na połowie Orlicza. - Szybko objęłyśmy prowadzenie, potem systematycznie podwyższałyśmy wynik. Było "lajtowo" - tak oryginalnie oceniła spotkanie Natalia Romańska, zdobywczyni dwóch goli dla Stali. Podopieczne Jarosława Jałochy awansowały do drugiej rundy. W czwartek odbędą się pozostałe dwa mecze pucharowych rozgrywek. Hetman Włoszczowa podejmie Moravię Morawica, natomiast UKS Iwaniska zagra z Wisłą Nowy Korczyn. Rozpoczną się one o godzinie 16.