Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lafarge rozpoczyna kolejną edycję konkursu "Wspólnie dla Regionu". Do zdobycia 20 tysięcy złotych na projekt. Kto się może zgłosić?

OPRAC.:
Aleksandra Boruch
Aleksandra Boruch
Dzięki Fundacji Lafarge Wspólnie i programowi grantowemu "Wspólnie dla Regionu" w ostatnim czasie udało się stworzyć w Małogoszczu "Miejsce z Klimatem" będące inicjatywą Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów "Senior" w Małogoszczu.
Dzięki Fundacji Lafarge Wspólnie i programowi grantowemu "Wspólnie dla Regionu" w ostatnim czasie udało się stworzyć w Małogoszczu "Miejsce z Klimatem" będące inicjatywą Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów "Senior" w Małogoszczu. Fundacja Lafarge Wspólnie
W poniedziałek, 20 lutego ruszyła 5. edycja konkursu "Wspólnie dla Regionu" organizowanego przez Fundację Lafarge WSPÓLNIE. Stowarzyszenia, szkoły i organizacje z miejscowości wokół Cementowni Małogoszcz i Kopalni Dolomitu w Radkowicach mogą zgłaszać propozycje projektów związanych z ochroną środowiska, profilaktyką zdrowotną lub tworzeniem wspólnej przestrzeni dla mieszkańców. Inicjatywy mogą liczyć na dofinansowanie do 20 tysięcy złotych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 19 marca. Sprawdź szczegóły.

Lafarge zaprasza do konkursu "Wspólnie dla Regionu". Społeczności Małogoszcza i Radkowic mogą zyskać 20 tysięcy złotych na ciekawy projekt

Fundacja Lafarge WSPÓLNIE rozpoczyna kolejną edycję konkursu grantowego Wspólnie dla Regionu. Program przeznaczony jest dla społeczności zamieszkujących w okolicach zakładów Lafarge w Polsce.

Każda z inicjatyw ma szansę na otrzymanie grantu w wysokości 20 tysięcy złotych. Do konkursu można zgłaszać pomysły na ochronę środowiska naturalnego, promocję postaw prozdrowotnych lub rekreacyjno-sportowe wykorzystanie wspólnej przestrzeni dostępnej dla mieszkańców.

W poprzednich edycjach z konkursu grantowego Wspólnie dla Regionu sfinansowano 78 projektów o łącznej wartości ponad 1 milion złotych, z których skorzystało łącznie około 90 tysięcy beneficjentów.

- Dla Lafarge jednym z najważniejszych celów biznesowych jest zrównoważony rozwój. Musimy mieć świadomość, że działania w tym obszarze zaczynają się nie podczas planowania strategii biznesowych, ale od współpracy małych społeczności i współodpowiedzialności biznesu na poziomie lokalnym

– mówi Xavier Guesnu, prezes zarządu Lafarge w Polsce.

– Wsłuchujemy się w potrzeby okolicznych mieszkańców, by dzięki temu lepiej je rozumieć i długofalowo współpracować w działaniach, które poprawiają jakość ich życia.

Dzięki inicjatywie Wspólnie dla Regionu w okolicy zrealizowano wiele projektów służących edukacji, rekreacji i integracji lokalnych społeczności. Dzięki tworzeniu miejsc mających jednocześnie walory kształcące i wypoczynkowe, takich jak Zielona Bawialnia, która powstała z pomysłu Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieronicach czy też Miejsce z Klimatem będące inicjatywą Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów "Senior" w Małogoszczu.

Innym przykładem inicjatyw poszerzających świadomość ekologiczną była akcja "Eko-Edukowanie przez odkrywanie" przeprowadzona przez Stowarzyszenie Asumpt w Starochęcinach. Wsparliśmy wiele innych miejscowych organizacji, jak na przykład Stowarzyszenie Mieszkańców Piasecznej Górki "Z Górki" prowadzące "Podzielnie - miejsce wymiany rzeczy dobrych", Koło Gospodyń Wiejskich w Zakruczu "Piekiełko" czy też Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Razem" w Skorkowie.

- W czterech ostatnich edycjach konkursu Wspólnie dla Regionu zgłoszono ogółem 1448 projektów. Dotychczas przeprowadzone inicjatywy pomogły mieszkańcom gmin skupionych wokół zakładów Lafarge w realizacji celów edukacyjnych, jak i modernizacji obiektów dla dzieci oraz miejsc do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu

- mówi Zuzanna Tkacz, specjalista do spraw Projektów Fundacji Lafarge WSPÓLNIE.

Kto może wziąć udział w konkursie grantowym Lafarge "Wspólnie dla Regionu"?

W konkursie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, a także szkoły, przedszkola oraz instytucje kultury. Wnioski można składać za pomocą formularza elektronicznego na stronie www.fundacjawspolnie.pl do 19 marca 2023 roku.

Ogłoszenie zwycięskich projektów nastąpi 3 kwietnia 2023 roku. Informacja o projektach, które uzyskają grant będzie opublikowana na stronie internetowej Fundacji Lafarge WSPÓLNIE – oraz na profilu Facebook - Fundacja Wspólnie.

O działaniach w ramach konkursu grantowego "Wspólnie dla Regionu", pisaliśmy między innymi tutaj:

Fundacja Lafarge Wspólnie

Fundacja Lafarge WSPÓLNIE od 2016 roku wspiera społeczności lokalne wokół zakładów Lafarge w Polsce i inspiruje je do podejmowania inicjatyw mających bezpośredni wpływ na poprawę jakości ich życia. Fundacja realizuje długofalowe programy skierowane do społeczności lokalnych – udziela merytorycznego i finansowego wsparcia oraz współpracuje z organizacjami pozarządowymi, władzami lokalnymi oraz instytucjami kulturalnymi i edukacyjnymi. Działania fundacji na rzecz ludzi i społeczności to jeden z filarów realizacji celów zrównoważonego rozwoju Lafarge w Polsce.

O Lafarge w Polsce
Jeden z czołowych producentów cementu, kruszyw i betonu oraz liderem rozwiązań na polskim rynku budowlanym. Ich nadrzędną wartością jest bezpieczeństwo oraz kultura "zero wypadków". Lafarge dostarcza najwyższą jakość rozwiązań i usług, stale inwestuje w innowacje. "Chcemy być zaufanym doradcą dla naszych Klientów, firmą zrównoważoną i bezpieczną dla naszych partnerów i interesariuszy oraz dobrym miejscem pracy dla naszych pracowników."

Lafarge w Polsce działa od 1995 roku. Obecnie w 50 zakładach zatrudniamy blisko 1500 pracowników. Jesteśmy częścią globalnej Grupy LafargeHolcim, która zatrudnia około 75 000 pracowników w około 80 krajach i posiada ponad 2300 zakładów na świecie.

"W Lafarge w Polsce realizujemy politykę zrównoważonego rozwoju zdefiniowaną w czterech filarach: klimat, gospodarka obiegu zamkniętego, woda i przyroda oraz ludzie i społeczności. Łączymy działalność przemysłową z szacunkiem dla pracowników, naszych sąsiadów i środowiska naturalnego."

(źr. materiały Fundacji Lafarge WSPÓLNIE)

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie