Lajos Mocsai, trener Veszprem: - Ostrzegałem przed Kielcami

PK
Wypowiedzi po meczu grupy B Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych MKB Veszprem - Vive Targi Kielce

Lajos Mocsai, trener MKB Veszprem: - Mówiłem naszym zawodnikom, że przyjeżdża do nas zespół, który potrafi bardzo dobrze grać i byliśmy przygotowani na najgorsze. Znam filozofię trenera Wenty i znam jego osiągnięcia z reprezentacją Polski. W poprzednich dwóch meczach Ligi Mistrzów przez pierwsze 10 minut spaliśmy. Dzisiaj tak się nie stało. Zmuszaliśmy polską drużynę do krótkich akcji, a decyzje moich zawodników były bardziej trafne. Niezależnie od tego wasza drużyna bardzo starała się dorównać naszej. Ale w każdej fazie gry w moim zespole był zawodnik, który coś swojego dodał do każdej akcji. Mecz był ciekawy, emocjonujący, bardzo dobry i technicznie, i taktycznie. Cieszę się z naszych 33 goli, a także z postawy Pericia, Vujina i Sulicia.

Rafał Gliński, Vive Targi Kielce: -Przespaliśmy pierwszą połowę. Później gra w ataku układała nam się jako-tako, ale nie wykorzystywaliśmy sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Mariusz Jurasik, Vive Targi Kielce: - Veszprem się na nas tak zmobilizowało, że w pierwszych minutach chcieli nas chyba zabić. Ale się nie przestraszyliśmy. Szkoda pierwszych dwudziestu minut, kiedy sędziowie wyprawali takie rzeczy, że ciężko opisać. Było wiele fauli na Rastko Stojkoviciu, a sędziowie to puszczali i Veszprem to wykorzystało, skontrowało nas, zrobiło się 6:1 i musieliśmy cały czas gonić. W drugiej połowie już było lepiej, bo sędziowie sędziowali na obie strony jednakowo. Graliśmy dobrze i w obronie, i w ataku, ale w bramce niesamowity był Perić, który obronił dzisiaj chyba z 10 sytuacji sam na sam. Gdyby nam wszystko wchodziło tak, jak w meczu z Rhein-Neckar Loewen, byłoby ciekawiej. Ale pokazaliśmy walkę i charakter.

Rastko Stojković, Vive Targi Kielce: - Początek meczu był decydujący, daliśmy Veszprem za bardzo odskoczyć, straciliśmy dużo bramek z kontry i tak doświadczony zespół nie dał się już dojść.

Marko Vujin, MKB Veszprem: - Kielce pokazały, że są bardzo dobrą drużyną, a ich remis z Rhein-Neckar Loewen nie był przypadkiem. Bardzo się staraliśmy, żeby dobrze wypaść w dzisiejszym meczu. Mieliśmy bardzo dobry początek, co nie zdarzało nam się w poprzednich meczach. Pierwsze gole bardzo nam pomogły dobrze otworzyć mecz. W bramce wspaniale bronił Dejan Perić.