Laser bezboleśnie i szybko wyleczy dolegliwości intymne

  Laser bezboleśnie i szybko wyleczy dolegliwości intymne

  (LB)

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  - Laser MonaLisa Touch, którym dysponuje Centrum Medycyny Intymnej Gemma to jedyne tego typu urządzenie w regionie – mówi doktor Michał Jarosiński.

  - Laser MonaLisa Touch, którym dysponuje Centrum Medycyny Intymnej Gemma to jedyne tego typu urządzenie w regionie – mówi doktor Michał Jarosiński. ©Dawid Łukasik

  O nowoczesnej ginekologii laserowej leczącej między innymi wysiłkowe nietrzymanie moczu rozmawiamy z ginekologiem, doktorem Michałem Jarosińskim
  - Laser MonaLisa Touch, którym dysponuje Centrum Medycyny Intymnej Gemma to jedyne tego typu urządzenie w regionie – mówi doktor Michał Jarosiński.

  - Laser MonaLisa Touch, którym dysponuje Centrum Medycyny Intymnej Gemma to jedyne tego typu urządzenie w regionie – mówi doktor Michał Jarosiński. ©Dawid Łukasik

  Michał Jarosiński

  Michał Jarosiński


  Lekarz ginekolog, absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Żonaty, dwoje dzieci. Hobby: piłka nożna, piłka ręczna, historia. Pracuje w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach, Przychodni Nowe Życie we Włoszczowie, Poradni Studenckiej Centermed. Prowadzi też praktykę prywatną oraz współpracuje z Centrum Medycyny Intymnej Gemma przy ulicy Podklasztornej 120/2 w Kielcach.  Luiza Buras-Sokół: * Laser w ginekologii nowością nie jest, ale wciąż wiedza o tego typu zabiegach wśród pacjentek nie jest duża. Kto może z nich skorzystać i jakiego typu dolegliwości laser usunie?
  Doktor Michał Jarosiński: - Laser jest bardzo wszechstronny. Ja jako ginekolog skupiam się na zabiegach na okolice intymne. W tym obszarze istnieją trzy główne wskazania - pierwsze to atrofia pomenopauzalna, czyli zabieg dla kobiet już niemiesiączkujących, którym dokucza suchość, pieczenie lub też odczuwają ból przy stosunku, a nie chcą bądź nie mogą przyjmować hormonów. Kolejna grupa pacjentek kwalifikujących się do zabiegu to panie młodsze, miesiączkujące, zmagające się z poporodową wiotkością pochwy, a trzecia, najliczniejsza to kobiety chcące wyleczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu.

  * Czy jeden zabieg wystarczy, by pozbyć się dolegliwości związanych z menopauzą?
  - Na pewno już po pierwszym zabiegu będzie odczuwalny pozytywny efekt. Wszystko zależy też od konkretnej pacjentki i nasilenia problemu.

  * Kiedy kobieta zauważy poprawę?
  - Po około czterech tygodniach. Efekt zabiegu polega na pobudzeniu komórek do produkcji nowego kolagenu i przebudowie starego. Dlatego kolejny, ewentualny zabieg można wykonać po sześciu tygodniach, kiedy to proces przebudowy tkanek zakończy się.

  * Zatrzymajmy się też na chwilę przy pacjentkach młodszych, pragnących odzyskać formę sprzed porodu.
  - W takich przypadkach są to zabiegi z pogranicza wskazania medycznego i estetycznego. Medycznego, ponieważ rozszerzone po porodzie wejście do pochwy sprzyja nawracającym infekcjom i stanom zapalnych, natomiast wskazania estetyczne - to kwestia odczuć przy współżyciu. Dotychczas jedynymi sposobami leczenia zespołu rozluźnienia pochwy oraz poporodowych problemów z trzymaniem moczu były ćwiczenia Kegla, suplementacja hormonalna lub zabiegi chirurgiczne. Żadna z tych metod nie jest jednak pozbawiona wad - dwie pierwsze mają ograniczoną skuteczność, wymagają też długiej i systematycznej terapii. Zabiegi chirurgiczne dają lepsze efekty, ale wiążą się z koniecznością znieczulenia, ryzykiem operacyjnym, licznymi powikłaniami i długim okresem rekonwalescencji. Zabieg laserem jest szybki, bezpieczny i skuteczny. Efektem jest pogrubienie śluzówki pochwy do wewnątrz.

  * Trzecim wskazaniem do zabiegów laserowych ze względów medycznych jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Szacuje się, że ten problem dotyczy nawet jednej trzeciej kobiet. Jak skuteczny w ich przypadku jest laser?
  - Rzeczywiście ta grupa jest bardzo liczna, bo dolegliwość pojawia się u różnych grup wiekowych, nie tylko u osób starszych. Są to również panie po ciąży, niekoniecznie rodzące siłami natury, ale także przez cesarskie cięcie. Sama ciąża, czyli dźwiganie 7-8 kilogramów - dziecka, łożyska, wód płodowych, powiększonej macicy, przyczynia się do występowania nietrzymania moczu. Nie każda pacjentka kwalifikuje się do zabiegu. Jeśli dolegliwość jest bardzo nasilona, tak, że mocz cieknie przy każdym ruchu, nie namawiam na zabieg laserowy. Grupą pań, u których zabieg laserowy daje świetne efekty, są tak zwane "pacjentki fitness". Są to kobiety aktywne, uprawiające sport, którym nietrzymanie moczu utrudnia normalne funkcjonowanie i realizowanie swoich pasji. Dzięki zabiegom laserowym mogą odzyskać pełen komfort życia.


  Kontakt

  Kontakt


  Centrum Medycyny Intymnej Gemma mieści się przy ulicy Podklasztornej 120/2 w Kielcach. Wszelkie dodatkowe informacje na temat oferty można uzyskać u konsultantek pod numerem telefonu 602-182-321, na stronie internetowej www.gemma-intima.pl oraz na facebookowym profilu Centrum.  * Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do poddania się zabiegom?
  - Przede wszystkim do kwalifikacji potrzebna jest prawidłowa cytologia. Jeśli istnieje choćby najmniejsze podejrzenie nowotworu lub stanu przednowotworowego - zabiegu wykonać nie można. Poza tym przeciwwskazaniem jest krwawienie, owrzodzenia okolic pochwy, obfite upławy związane ze stanem zapalnym. Przy kwalifikacji przeprowadza się szczegółowy wywiad, pacjentka wypełnia formularz i na tej podstawie podejmuje się decyzję kwalifikacji do zabiegu.

  * Czy kobieta powinna nastawić się na długą rekonwalescencję?
  - Nie, pod tym względem zabieg laserowy jest bardzo komfortowy. Tuż po jego zakończeniu pacjentka może odczuwać lekkie pieczenie, ale właściwie gdyby chciała, mogłaby natychmiast iść do pracy. Niemożliwe jest jedynie długotrwałe moczenie tych okolic w ciągu 72 godzin. Nie mam tu na myśli mycia. Nie można iść na basen czy brać długiej kąpieli.

  * A jak długo trwa sam zabieg?
  - Około 15 minut. Z kwalifikacją i przebieraniem - pół godziny.

  * Możliwości lasera są dużo większe, niż te kwestie, które do tej pory poruszyliśmy. Stosuje się go także w medycynie estetycznej, również tej intymnej.
  - Urządzenie ma na przykład końcówkę do głębokiego peelingu i wybielania okolic intymnych. Możliwe jest również wykonywanie laserowej plastyki warg sromowych. Ponadto laser ma możliwość redukcji blizn różnego pochodzenia, na przykład po cesarskim cięciu, keloidów, również w pewnym sensie rozstępów, choć tu zawsze podkreślam pacjentkom, że ich całkowicie zlikwidować się nie da. Można je wybielić, spowodować, że będą mniej widoczne.

  * Centrum Gemma to jednak nie tylko zabiegi laserowe…
  - Owszem. Staramy się stale poszerzać naszą ofertę. Aktualnie panie mogą skorzystać z zabiegów powiększania, modelowania i rewitalizacji warg sromowych kwasem hialuronowym, czy też małoinwazyjnej plastyki przedsionka pochwy i krocza przy pomocy specjalnych nici. Dostępny jest również zabieg powiększenia punktu G, co znacznie podnosi poziom satysfakcji seksualnej. Oferujemy również nowoczesne systemy antykoncepcyjne.

  * Dziękuję za rozmowę.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo