Łatwa wygrana piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie w Lublinie

/PK/
Bez żadnych problemów wygrali swój kolejny mecz w pierwszej lidze piłkarze ręczni KSSPR Końskie. W Lublinie pokonali ostatnią drużynę w tabeli, AZS UMCS 32:24. To ich trzecia ligowa wygrana z rzędu.

AZS UMCS Lublin - KSSPR Końskie 24:32 (12:18).

KSSPR: Witkowski, Ratuszniak - Dobrowolski, Rurarz 1, Grabarczyk 5, Sękowski 1, Gmerek 3, Matyjasik 4, Słonicki 1, Bodasiński 1, Maleszak 4, Napierała 4, Dankowski 2, Bąk 1, Janus 2, Smołuch 3.

Największą atrakcją dla konecczan była możliwość zagrania w największej z lubelskich hal, Globusie, w której rozgrywają swoje mecze ekstraklasowe piłkarki ręczne. Ale widzów na tym meczu było mniej więcej tylu, co w sumie zawodników obu drużyn…

- To był dla nas trening i to nie najcięższy - podsumował mecz kierownik drużyny KSSPR, Zbigniew Stępień. Goście prowadzili od początku do końca. W 5 minucie wygrywali 4:1, jedyny moment, w którym lublinianie mogli myśleć o pozytywnym zakończeniu meczu, to była 15 minuta, kiedy przegrywali tylko 7:9. A tym akurat okresie drużyna trenera Michała Przybylskiego regularnie obijała słupki i poprzeczkę bramki rywala. Potem nasi szczypiorniści poprawili skuteczność i odskoczyli na bezpieczną odległość.

W drugiej połowie prowadzenie gości sięgało dziewięciu trafień - w 48 minucie było 17:26.

W innych meczach: Zagłębie Sosnowiec - Siódemka Miedź Legnica 27:39 (11:21), Szczypiorno Kalisz - AZS Przemyśl 29:29 (12:16), Olimp Grodków - Viret CMC Zawiercie 28:33 (14:16), Ostrovia Ostrów Wlkp. - ŚKPR Świdnica 28:27 (15:12), Śląsk Wrocław - Olimpia Piekary Śl. 29:24 (15:13), Anilana PŁ UŁ Łódź - SPR Tarnów 28:25 (12:12).

1. Śląsk 12 24 418-241
2. Viret CMC 12 22 418-353
3. Siódemka 12 18 386-315
4. Szczypiorno 12 17 364-312
5. KSSPR 12 16 376-342
6. Przemyśl 12 15 381-354
7. Olimpia 12 14 368-338
8. Ostrovia 12 11 328-337