Lekkoatleci Gryfu Rytwiany zdobyli cztery złote medale

/dor/
Z dobrej strony pokazali się lekkoatleci Gryfu Rytwiany w XVI Masowych Biegach Przełajowych Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych o Memoriał Zdzisława Stawiarza. W Tokarni zdobyli pięć medali, w tym cztery złote.

Nasi reprezentanci obsadzili praktycznie wszystkie biegi w poszczególnych kategoriach wiekowych. W kategorii dziewcząt szkół podstawowych drugie miejsce w biegu na dystansie 800 metrów zajęła Monika Grzybowska, piąte Ola Nawrot (obie podopieczne Jacka Więckowskiego). W biegu chłopców na dystansie 1000 metrów czwarty był Patryk Cepil, a piąty Dominik Rugała (podopieczni Zbigniewa Kosterskiego).

W kategorii szkół gimnazjalnych w roczniku 2000 dziewcząt na dystansie 1000 metrów nie miała sobie równych Karolina Niekurzak, prowadząc bieg od początku do końca. W roczniku 1999-1998 na dystansie 1500 metrów bezkonkurencyjna była Natalia Kowalska (obie trenują pod okiem Jacka Więckowskiego), szósta była podopieczna Grzegorza Wosia - Milena Szaniawska. Wśród chłopców z rocznika 2000 na dystansie 1500 metrów piąty był Jakub Rugała, wychowanek Marcina Janowskiego. W klasyfikacji drużynowej reprezentacja szkoły podstawowej zajęła pierwsze miejsce, a gimnazjaliści uplasowali się na drugiej pozycji. W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych w mocno obsadzonych biegach również zwyciężyli podopieczni Jacka Więckowskiego z Gryfu. Wśród dziewcząt na dystansie 1500 metrów triumfowała Daria Nurkiewicz z Liceum Ogólnokształcącego w Staszowie, a wśród chłopców Arkadiusz Kwiatkowski z Zespołu Szkół w Staszowie.

Wszyscy medaliści dostali powołania do reprezentacji wojewódzkiej na Ogólnopolskie biegi przełajowe Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, które w dniach 4-5 października odbędą się w Wolborzu.