Lekkoatleci Juventy Kobex Starachowice na mistrzostwach województwa. Zdobyli kilka medali

Dorota KUŁAGA [email protected]
Starachowicka lekkoatletka Aleksandra Michnowska (z prawej) zdobyła brązowy medal mistrzostw województwa w biegu na 100 metrów. fot. Dorota Kułaga
Lekkoatleci Juventy Kobex Starachowice rywalizowali w mistrzostwach województwa świętokrzyskiego i mistrzostwach Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, które odbyły się na stadionie przy ulicy Bocznej w Kielcach.

W zawodach tych startowali najlepsi juniorzy i juniorzy młodsi z Kielecczyzny. Jeśli chodzi o przedstawicieli Juventy Kobex Starachowice, to Aleksandra Michnowska zajęła trzecie miejsce w biegu na 200 metrów z wynikiem 27,93. Przegrała tylko z dwoma zawodniczkami KKL Kielce - Karoliną Młodawską i Karoliną Kozłowską. W biegu tym wystąpiła też inna starachowicka lekkoatletka Irmina Faliszewska, która uzyskała czas 28,74. Aleksandra Michnowska wygrała też pierwszą serię biegu na 100 metrów z rezultatem 13,36. W sumie w tej konkurencji również wywalczyła brązowy medal.

Ponadto w biegu na 2000 metrów z przeszkodami na drugiej pozycji sklasyfikowana została Monika Gielec, która uzyskała czas 7.58,86. Przegrała tylko z Dominiką Łukasiewicz z MUKS THM Ostrowiec - 7.34,53.

Pod dyktando zawodników Juventy Kobex Starachowice toczył się bieg na 2000 metrów z przeszkodami mężczyzn. Zwyciężył Jakub Marczak - 6.20,35, trzeci był Marcin Rzeszowski - 6.44,30, a czwarty Robert Majecki - 7.06,05.