Lekkoatleci z Kielecczyzny nie wywalczyli medalu na XXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

/dor/
Trener Łukasz Woźniak ze swoimi zawodnikami - Wiktorią Dziewięcką z KKL Kielce i Kamilem Bielawskim ze Strawczyna. Archiwum prywatne
Najwyższe szóste miejsce zajął Kamil Bielawski z Olimpu Strawczyn w biegu na 1500 metrów. Pokonał ten dystans w czasie 4.11,26. Dodajmy, że trenerem tego zawodnika jest Łukasz Woźniak.

-Jest lekki niedosyt, bo po cichu liczyliśmy na medal, ale szóste miejsce w Polsce też ma swoją wartość. Sprawa miejsc na podium rozstrzygnęła się na finiszu - mówił nam Łukasz Woźniak, trener zawodników Olimpu Strawczyn.

Jeszcze słabiej wypadli pozostali lekkoatleci. Wiktoria Dziewięcka z KKL Kielce rywalizowała w biegu na 800 metrów. Z czasem 2.25,56 zajęła osiemnaste miejsce w eliminacjach. Antoni Jasiński startował natomiast w rzucie 5-kilogramowym młotem. Uzyskał wynik 38,58 metra, który dał mu dopiero 21. miejsce w eliminacjach tych zawodów. To był najsłabszy występ lekkoatletów z województwa świętokrzyskiego w historii startów w tej imprezie. Mieliśmy też najmniejszą liczbę startujących - zaledwie trzy osoby.

-W lekkiej atletyce zazwyczaj tak jest, że jedne roczniki są dobre, a inne słabe. Teraz trafiła się słabsza grupa, czego można się już było spodziewać po startach w kategorii młodzików. Jak to się mówi, z pustego, to i Salomon nie naleje. Mieliśmy perełki w osobach Karoliny Kołeczek, Kasi Furmanek, Mateusza Borkowskiego, Agnieszki Filipowskiej, teraz takich indywidualności nie było. I stąd słabszy występ na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych - powiedział nam Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.