Lekkoatleci z Połańca dominowali w Kielcach

Redakcja
Gimnazjaliści zajęli 3. miejsce w województwie. Z prawej w dolnym rzędzie trener Sławomir Szydłowski. Dorota Kułaga
Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy z Połańca w finale wojewódzkim Gimnazjalnej Ligi Lekkoatletycznej w Kielcach.

Zawodniczki z Gimnazjum numer 1 w Połańcu w pięknym stylu wywalczyły złoty medal w Kielcach.
Dorota Kułaga

(fot. Dorota Kułaga )

Gimnazjalistki w blasku złota, a zawodnicy wywalczyli w Kielcach brązowe medale

W finałowych zawodach Gimnazjalnej Ligi Lekkoatletycznej prym wiedli reprezentanci Publicznego Gimnazjum numer 1 w Połańcu.

Zawodniczki z Połańca w blasku złota

Drużyna dziewcząt połanie-ckiej szkoły w składzie: Gabriela Kazberuk, Paulina Witek, Aleksandra Przybyło, Magdalena Żyła, Żaneta Ra-mos, Joanna Czajkowska, Alicja Czajkowska, Wiktoria Strzępek, Klaudia Godek, Angelika Pawlak, Mariola Palińska, Klaudia Michalczyk w pięknym stylu wywalczyła pierwsze miejsce i awansowała do finału krajowego w Białymstoku.

- Dziewczyny pobiegły bardzo dobrze i udowodniły, że są najlepsze w województwie. W pełni zasłużyły na zwycięstwo - z zadowoleniem mówił Sławomir Szydłowski, opiekun tych zawodniczek, na co dzień trener lekkoatletów Żaczka Połaniec.

Gimnazjaliści zajęli trzecie miejsce

Z dobrej strony na tych zawodach pokazała się także drużyna chłopców z Publicznego Gimnazjum numer 1 Połańcu. Startowała w następującym składzie: Artur Cecelon, Piotr Szymański, Jakub Zieliński, Michał Bandziorowski, Paweł Adaś, Sylwester Arendarski, Wojciech Jędo, Jakub Radkowski, Kamil Barabasz, Szymon Lewalski, Piotr Migoń. Po zaciętej i emocjonującej walce zawodnicy ci uplasowali się na trzecim miejscu w województwie.

Indywidualnie również uzyskali dobre wyniki

Jeśli chodzi o starty indywidualne, to najlepsze wyniki zawodów uzyskali Paulina Witek w biegu na 300 metrów - 45.13 sekundy, Magdalena Żyła w rzucie dyskiem - 31,30 metra, a wśród chłopców Jakub Radkowski w biegu na 300 metrów - 38,20.

Dodajmy, że opiekunem i trenerem zawodników z Połańca jest Sławomir Szydłowski. Wyjazd na zawody możliwy był dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy w Połańcu.

- Jestem bardzo zadowolony z występu naszych gimnazjalistów w Kielcach. Cieszą medale i uzyskane przez nich wyniki - powiedział trener Sławomir Szydłowski.