Lekkoatleci ze Słoneczka Busko Zdrój na podium w Sadku

/dor/
Lekkoatleci Słoneczka Busko-Zdrój z dobrej strony pokazali się w biegu w Sadku. Na zdjęciu ze swoim trenerem Zdzisławem Perepiczko. Fot. Dorota Kułaga
Lekkoatleci Słoneczka Busko-Zdrój z powodzeniem startowali w 22. Biegu Ulicznym, który odbył się w Sadku. Podopieczni trenera Zdzisława Perepiczki zajęli kilka miejsc na podium.

W biegu tym startowało dziewięcioro lekkoatletów Słoneczko. Na zawodach pokazali się z dobrej strony. Pierwsze miejsca zajęli w biegu na 400 metrów Joanna Gozdek i Mateusz Wróbel - klasy IV i V. Dominika Burchan zwyciężyła na 800 metrów w roczniku 1998/99. W roczniku 1996/97 czwartą pozycję zajął Damian Sator, w biegu na 1000 metrów w tym samym roczniku trzecia była Eliza Kucharska. Ponadto w biegu głównym startowała Ewelina Kucharska i triumfowała w kategorii 16-19 lat, trzecia była Małgorzata Kucharska, a czwarta Katarzyna Kasza. Na dystansie 800 metrów w roczniku 1998/99 czwartą lokatę zajęła Kinga Kowalska.

Agnieszka Wrona siódma w Sopocie -CZYTAJ WIĘCEJ

-Nasi zawodnicy pobiegli bardzo dobrze, mimo że zawody były dobrze obsadzone, byli lekkoatleci między innymi z Radomia i Rudnika. To było udane zwieńczenie pierwszej części sezonu. Teraz nasi zawodnicy mają krótkie wakacje. Przygotowania do drugiej części sezonu rozpoczynamy 20 lipca. Będzie trochę ważnych imprez, młodzicy będą rywalizować w Memoriale Janusza Kusocińskiego w Kielcach. Damian Sator i Eliza Kucharska wyjadą na zgrupowanie z kadrą województwa świętokrzyskiego, pozostali lekkoatleci będą trenować na miejscu - powiedział Zdzisław Perepiczko, prezes i trener Słoneczka Busko-Zdrój.