Lekkoatletka WIR Łopuszno wicemistrzynią Polski!

Kamil MARKIEWICZ
Lekkoatletka WiRu Łopuszno - Mariola Ślusarczyk (z numerem 407) wywalczył srebrny medal podczas mistrzostw Polski juniorów, w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Polski Związek Lekkiej Atletyki
Nasi zawodnicy rywalizowali w mistrzostwach Polski młodzieżowców w lekkiej atletyce. Wielki sukces odniosła lekkoatletka WIR Łopuszno, Mariola Ślusarczyk. Została wicemistrzynią Polski w biegu na 3 tysiące metrów z przeszkodami.

Mariola Ślusarczyk

Urodzona 4 stycznia 1990 roku w Końskich. Pochodzi z miejscowości Pępice w gminie Mniów. Obecnie mieszka w Warszawie, gdzie studiuje na czwartym roku inżynierii środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Czwarta zawodniczka na mistrzostwach Polski seniorek na dystansie 3000 metrów z przeszkodami. Wicemistrzyni Polski młodzieżowców w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. W wolnym czasie lubi spotykać się ze znajomymi, słuchać muzyki, czytać książki oraz śpiewać.

W weekend w Radomiu rozgrywane były mistrzostwa Polski młodzieżowców w lekkiej atletyce. Najlepiej z naszych zawodników zaprezentowała się zawodniczka WiR Łopuszno - Mariola Ślusarczyk, która wywalczyła wicemistrzostwo Polski.

Pochodząca z Pępic w gminie Mniów, w powiecie kieleckim zawodniczka WiRu Łopuszno - Mariola Ślusarczyk podczas mistrzostw Polski juniorów rozgrywanych w Radomiu rywalizowała w dwóch konkurencjach, biegu na 3000 metrów z przeszkodami na oraz w biegu na 5000 metrów. Na pierwszym lekkoatletka WiRu wywalczyła srebrny medal z wynikiem 10:23.56. Życiowy wynik na tym dystansie Marioli wynosi 10.10. Nasza zawodniczka do końca rywalizowała o pierwsze miejsce, które ostatecznie wywalczyła Aleksandra Lisowska z AZS UWM Olsztyn z wynikiem 10:13.18. Trzecie miejsce zajęła Paulina Kaczyńska z LKS Pomorze Stargard Szczeciński z rezultatem 10:33.24.

Mariola Ślusarczyk w biegu na 5000 metrów zajęła czwartą pozycję z wynikiem 17:05.72. Pierwsza na tym dystansie była Aleksandra Lisowska (AZS UWM Olsztyn) - 16:32.52, druga Natalia Wacławska (WKS Wawel Kraków) - 16:44.18, a trzecia Dominika Napieraj (AZS AWF Wrocław) - 16:46.45.

ZADOWOLONA ZE STARTÓW

- Na dystansie trzech kilometrów z przeszkodami było ciężko, choć liczyłam na to, że wygram. Byłam do tego startu dobrze przygotowana, ale to jednak nie był mój dzień. Walczyłam do końca, ale Ola Lisowska, była w tym dniu lepsza ode mnie. Przez cały dystans próbowałyśmy biec razem i zmieniać się nawzajem na prowadzeniu, może ja trochę więcej prowadziłam. Niestety niecały kilometr do końca Ola mi odskoczyła i nie udało mi się jej dogonić. W biegu na pięć kilometrów wzięłam udział dopiero po raz drugi w życiu. Jestem zadowolona ze swojego startu na tym dystansie, do którego się specjalnie nie przygotowywałam. Chciałam w nim nawiązać walkę i to mi się udało - mówi Mariola Ślusarczyk.

- W tym roku chciałbym jeszcze wziąć udział także w biegach ulicznych na dłuższych dystansach. Planuję także wziąć udział w mistrzostwach Polski w przełajach, które rozegrane zostaną w listopadzie - dodaje zawodnicza.

INNYM POSZŁO GORZEJ

W mistrzostwach rozgrywanych w Radomiu udział brała udział dwójka zawodników KKL Kielce. W rzucie młotem mężczyzn szóste miejsce zajął Tomasz Furmanek, z wynikiem 50.07. Natomiast w rzucie dyskiem kobiet, na siódmej pozycji uplasowała się Renata Misiarczyk, z wynikiem 41.93.

W klasyfikacji klubowej WiR Łopuszno zajął 36 miejsce. KKL Kielce uplasował się na pozycji 60. W mistrzostwach brało udział 86 klubów.