Lekkoatletki Słoneczka Busko-Zdrój startowały w Końskich

/dor/
Ewelina Kucharska (z lewej) w Końskich wywalczyła brązowy medal w biegu juniorek na 2000 metrów. Obok Patrycja Kucharska. Dorota Kułaga
Lekkoatletki Słoneczka Busko-Zdrój startowały w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików i eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych, które odbyły się w Końskich. W imprezie rywalizowało blisko 300 lekkoatletów.

Gościem specjalnym zawodów był czołowy polski lekkoatleta Adam Kszczot, halowy mistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata w biegu na 800 metrów. Do Końskich przyjechał ze Spały, gdzie przebywał na zgrupowaniu kadry narodowej. Na zawodach był też jego trener Stanisław Jaszczak.

Z lekkoatletek Słoneczka Busko-Zdrój na zawodach w Końskich najlepiej spisała się Ewelina Kucharska, która w ładnym stylu wywalczyła brązowy medal w biegu na 2000 metrów juniorek. Przegrała tylko z Karoliną Mierzejewską z MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski i Alicją Leśniewską z Pegaza Opoczno.

W rywalizacji klubowej młodziczek Słoneczko zdobyło 3 punkty i zostało sklasyfikowane na 19 pozycji w gronie 27 klubów. Jeśli chodzi o start naszych zawodniczek w tej kategorii wiekowej, to w biegu na 1500 metrów dziewiąta była Eliza Kucharska, a dwunasta Natalia Mączyńska. -Ich występ należy ocenić pozytywnie, bo ten dystans był akurat dobrze obsadzony - mówił Zdzisław Perepiczko, prezes i trener Słoneczka Busko-Zdrój.

Wyniki lekkoatletek Słoneczka: młodziczki, 1500 metrów: 9. Eliza Kucharska - 5:54; 12. Natalia Mączyńska - 6:02; 30. Patrycja Kucharska - 6:44; juniorki, 2000 metrów: 3. Ewelina Kucharska - 9:33. Punktacja klubowa młodzików: 19. Słoneczko Busko-Zdrój - 3 punkty; klasyfikacja klubowa juniorów młodszych: 25. Słoneczko Busko-Zdrój - 1 punkt.