Lekkoatletom Słoneczka Busko-Zdrój forma dopisuje. Dobre wyniki

Dorota KUŁAGA
Damian Sator (w środku) ze Słoneczka Busko-Zdrój zajął trzecie miejsce w dobrze obsadzonym biegu ulicznym w Nowinach. Drugi był Sylwester Lepiarz (z prawej). Z lewej Zdzisław Perepiczko, trener buskich lekkoatletów. Dorota Kułaga
Kilka udanych startów zanotowali w ostatni weekend lekkoatleci Słoneczka Busko-Zdrój. Damian Sator był trzeci w biegu ulicznym w Nowinach, na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Łodzi bardzo dobrze wypadł Mateusz Wróbel.

W I Biegu Ulicznym "O Nowińskie Kominy", który w niedzielę odbył się w Nowinach, 5-kilometrową trasę najszybciej pokonał Dawid Kubiec z Juventy Kobex Starachowice - potrzebował na to 15 minut i 44 sekund. Drugi był Sylwester Lepiarz z Ostrowca Świętokrzyskiego, a trzecie miejsce w kategorii open zajął Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój, uzyskując czas 15 minut i 57 sekund.

W Nowinach dobrze spisali się też młodsi zawodnicy Słoneczka. Wszyscy zajęli miejsca na podium. W biegu malolata na dystansie 400 metrów - rocznik 2004 - 2006 - triumfowała Ola Francuz. Trzeci wśród chłopców był Kamil Kumor. W biegu gimnazjalistów i uczniów szkół średnich - rocznik 1997-2000 - na dystansie 1200 metrów pierwsza była Joanna Gozdek, a druga Wiktoria Nowak. W rywalizacji chłopców na 1200 metrów niespodziewanie zwyciężył Artur Szymczyk, wyprzedzając klubowego kolegę Mateusza Wróbla.

W Łodzi odbyły się natomiast Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Kinga Kowalska była czwarta na dystansie 1000 metrów z wynikiem 2:24,18. Artur Szymczyk zajął szóstą lokatę w biegu na 600 metrów, również poprawiając rekord życiowy - 1:34,86. Mateusz Wróbel poprawił "życiówkę" na 100 metrów - 11,69. Warto dodać, że wynikiem tym poprawił najlepszy rezultat w województwie wśród 13-latków. Ponadto Joanna Gozdek w biegu na 800 metrów uzyskała czas - 2:40,13.