Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Seniorów. Katarzyna Furmanek z KKL Kielce zdobyła brązowy medal

Katarzyna Furmanek.
Katarzyna Furmanek. Joanna Gołąbek
W Radomiu rozgrywane są lekkoatletyczne mistrzostwa Polski seniorów. Katarzyna Furmanek z KKL Kielce zdobyła brązowy medal. Natomiast pochodzący z Krynek koło Starachowic, a obecnie zawodnik RKS Łódź Mateusz Borkowski zdobył złoty medal na 800 metrów.

67 metrów i 48 centymetrów - taki wynik dał brązowy medal Katarzynie Furmanek w rzucie młotem na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski seniorów, które rozgrywane są w Radomiu.

W konkursie rzutu młotem wystąpiły trzy reprezentantki Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego Kielce - Katarzyna Furmanek, Marika Kaczmarek i Aneta Wijas.

Bardzo regularnie rzucała Katarzyna Furmanek, zawsze powyżej 64 metrów. Wynik, który dał brązowy medal uzyskała w drugiej próbie.
Marika Kaczmarek zajęła piąte miejsce z wynikiem 62.56 metra, a Aneta Wijas była szósta (ostatnia) z wynikiem 48.02 metra.

- Bardzo się cieszę z tego medalu, bo to mój pierwszy w kategorii seniorek. Taki mały fajny konkurs, bo startowało nas tylko sześć - mówiła po konkursie Katarzyna Furmanek.

Nie awansował do finału
Na 800 metrów biegał Adama Masaczyński z KKL Kielce, uzyskał 11 czas w eliminacjach i nie awansował do finału.
W niedzielę, nasz biegacz wystartuje w biegu na 1500 metrów.

Mistrzem Polski na 800 metrów został pochodzący z Krynek koło Starachowic, a obecnie reprezentujący barwy RKS Łódź, Mateusz Borkowski.

Obaj w niedzielę pobiegną na 1500 metrów.

W niedzielę o medale powalczą dwie lekkoatletki KKL Kielce, Katarzyna Białogońska z konkursie skoku o tyczce i Karolina Młodawska w skoku w dal.

(ZDJĘCIA) Zachwycająca forma pięknej, radomskiej trenerki. Pomogła już wielu ludziom