Lekkoatletyka. Andrzej Lachowski trzy razy na podium

dor
Andrzej Lachowski, który pochodzi ze Stąporkowa, ma za sobą trzy udane starty w dobrze obsadzonych biegach. Fot. Dorota Kułaga
Pochodzący ze Stąporkowa Andrzej Lachowski ma za sobą trzy udane starty - w Krakowie, Tarnowie i Piotrkowie Tybunalskim. A przed nim dobrze obsadzony bieg, który w niedzielę rozegrany zostanie w Lubinie.

W ostatni weekend Andrzej Lachowski rywalizował w XX Międzynarodowym Biegu Leliwitów na 10 kilometrów w Tarnowie. Zajął trzecie miejsce z wynikiem 31,08, ale nasz zawodnik był najlepszy z Polaków.

Tydzień wcześniej startował na dwóch imprezach. W sobotę w Biegu Włosika w Krakowie, w którym trasa liczyła 4 kilometry. Andrzej Lachowski wygrał z czasem 11,51. -Była bardzo wietrzna pogoda, ale miałem sto metrów przewagi i pewnie wygrałem. Cieszę się, bo było to moje pierwsze zwycięstwo w tym biegu, mimo że uczestniczyłem w nim po raz ósmy - mówił nam Andrzej Lechowski, który pochodzi ze Stąporkowa, a obecnie mieszka i trenuje w Krakowie.

Dzień później startował w Piotrkowie Trybunalskim w biegu, którego trasa liczyła 7800 metrów. Uplasował się na drugiej pozycji. - Jestem zadowolony z tych startów. Dobrze się czułem, zająłem wysokie miejsca, a stawka rywali była dosyć mocna. Jeszcze troszeczkę brakuje do optymalnej formy, ale widać, że wszystko idzie w dobrym kierunku - dodaje Andrzej Lachowski. W najbliższą niedzielę czeka go start w dobrze obsadzonym biegu w Lubinie. Na zawody jedzie z żoną, która tym razem wystąpi w roli...fotoreportera.