Lekkoatletyka. Furmanek ze "złotem", Zbroszczyk trzeci

Dorota KUŁAGA [email protected]
Kamil Zbroszczyk (z prawej) zajął trzecie miejsce w pchnięciu kulą na dobrze obsadzonych zawodach w Krakowie. Wygrał mistrz olimpijski Tomasz Majewski (z lewej). Fot. Bartłomiej Kozłowski
Dobre starty naszych lekkoatletów. Kamil Zbroszczyk trzeci w Krakowie, wygrał mistrz olimpijski Tomasz Majewski

Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki:

-Kasia Furmanek świetnie spisała się w Krakowie. Zdeklasowała rywalki i pewnie wywalczyła złoty medal w kuli na zawodach Samsung Athletic Cup. Trzeci w pchnięciu kulą był Kamil Zbroszczyk. Trzeba się cieszyć z tego, że ustabilizował formę i regularnie osiąga już wyniki powyżej 19 metrów.

Kilka udanych startów zanotowali w ostatni weekend lekkoatleci z Kielecczyzny. Katarzyna Furmanek była bezkonkurencyjna w pchnięciu kulą na Samsung Athletic Cup w Krakowie, a Kamil Zbroszczyk w tej samej konkurencji zajął trzecie miejsce.

Katarzyna Furmanek z KKL Kielce potwierdziła wysoką dyspozycję i pewnie wygrała ogólnopolski finał zawodów Samsung Athletic Cup młodzików w Krakowie. W pchnięciu 3-kilogramową kulą uzyskała wynik 13,45 m. Druga w tej konkurencji Katarzyna Hnatiuk z Juniora Sopot uzyskała 12.40 m. Warto też wyróżnić Karolinę Kozłowską z KKL, która była ósma w biegu na 100 m - 12,85.

DOBRY WYSTĘP ZBROSZCZYKA

Na zawodach w Krakowie startowali też starsi lekkoatleci. Dobrze obsadzony był konkurs pchnięcia kulą. Wygrał mistrz olimpijski Tomasz Majewski z AZS AWF Warszawa - 21.00, drugi był Paweł Łyżyn z Białorusi - 19,52, a trzeci Kamil Zbroszczyk z KKL Kielce - 19,15 m. Trzecią pozycję w rzucie dyskiem zajęła Renata Misiarczyk z KKL - 42,28 m. Ponadto na siódmych miejscach sklasyfikowani zostali Wojciech Jarosz z Juventy Kobex Starachowice na 800 m - 1.50,63 oraz Paweł Tietierin z KKL w biegu juniorów na 400 m - 49,53.

AGNIESZKA ZNOWU PIERWSZA

Kolejne zwycięstwo w tym sezonie odniosła Agnieszka Wrona z KKL Kielce. Tym razem wygrała konkurs skoku o tyczce podczas Memoriału Józefa Żylewicza w Gdańsku z wynikiem 4 metry. Zwycięstwo, ale na XIX Memoriale Ludwika Szumlewskiego w Łodzi odniosła Katarzyna Kozak z KKL Kielce w biegu na 400 m - 59,61. Druga była Ewelina Dryja, również z KKL - 60,86. Ponadto Aleksander Podsiadło, który reprezentuje Gryf Rytwiany, zdobył złoty medal na mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w skoku wzwyż juniorów młodszych w Słubicach. Zaliczył wysokość 193 cm.

DAMIAN NAJLEPSZY Z POLAKÓW

Damian Noga z Żaczka Połaniec startował natomiast w II Żmigrodzkim Biegu Smoka, który odbył się w Żmigrodzie koło Wrocławia. Trasa liczyła 10 kilometrów. -Bieg zdominowali biegacze z Ukrainy zajmując pierwsze trzy miejsca, ja uplasowałem się na czwartej pozycji. Byłem najlepszy z Polaków - z zadowoleniem mówił Damian Noga. -Pogoda nie sprzyjała bieganiu na tak długim dystansie, temperatura 28 stopni dawała się we znaki podczas rywalizacji. Poza tym trasa była trudna technicznie, było sporo ostrych zakrętów. Jestem zadowolony ze startu w tych zawodach - dodał Damian Noga.