Lepiarz wygrał w wielkim upale. Lekkoatleta z Ostrowca najlepszy w trudnym Kieleckim Biegu Górskim

/dor/
Sylwester Lepiarz z Ostrowca triumfował w I Kieleckim Biegu Górskim.
Sylwester Lepiarz z Ostrowca triumfował w I Kieleckim Biegu Górskim. Dorota Kułaga
Sylwester Lepiarz z MUKS THM Ostrowiec w pięknym stylu wygrał I Kielecki Bieg Górski, w którym wystartowało 214 zawodników z Polski i Włoch.

Start i meta znajdowały się na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Bocznej. Zawodnicy musieli wbiec między innymi na Kamienną Górę - 366 metrów, Pierścienicę - 367 i Biesak - 381.

Liczącą 23 kilometry trasę, w potwornym upale, najszybciej pokonał Sylwester Lepiarz z Ostrowca Świętokrzyskiego, który wyprzedził Marcina Stokowca i Jarosława Lubińskiego. Zwycięzca uzyskał czas 1:28.06.

- To jeden z najtrudniejszych biegów w Polsce pod względem przewyższeń. Upał też dawał się we znaki, ale ja jestem do tego przyzwyczajony. Przez ostatni miesiąc często trenowałem w południe, razem z Mateuszem Borkowskim - mówił Sylwester Lepiarz.

Ostrowieccy lekkoatleci startowali też w I Memoriale Józefa Wójtowicza w Mielcu. Dobrze wypadli w biegach na 1500 metrów. Sylwester Lepiarz był najlepszy wśród mężczyzn z czasem 3.59,42, a w rywalizacji kobiet drugie miejsce zajęła Dominika Łukasiewicz z rezultatem 4.47,34.