Leszek Kopeć, burmistrz Staszowa samorządowcem roku w powiecie staszowskim

akr
To był wielki dzień - podpisano umowę na budowę hali sportowej przy szkole  numer 2 w Staszowie.
To był wielki dzień - podpisano umowę na budowę hali sportowej przy szkole numer 2 w Staszowie. Gmina Staszów
Zakończyliśmy naszą akcję oceny władz w roku 2017. Samorządowcem Roku w powiecie staszowskim został Leszek Kopeć, burmistrz Staszowa. Czas na podsumowanie akcji Mała Ojczyzna - duża sprawa. Co najważniejszego działo się w tym roku w gminie zwycięzcy?

PRZEJDŹ DO: WYNIKÓW GŁOSOWANIA W POWIECIE STASZOWSKIM

ZOBACZ: PODSUMOWANIE AKCJI W POWIECIE STASZOWSKIM

Co znaczy dla Pana ten tytuł?

Jest to dla mnie sygnał, że moja praca i podejmowane decyzje są dobrze odbierane, ale jest to też duża motywacja do dalszego działania.

Gdyby Pan spojrzał wstecz na mijający rok, to z czego jest Pan zadowolony najbardziej, a z czego najmniej?

Jeśli chodzi o inwestycje, to najbardziej jestem zadowolony z tych zadań, które już są za nami i tych, które już niedługo zostaną wykonane. Zakończyliśmy dwa etapy modernizacji stadionu miejskiego. Dzięki temu zdecydowanie poprawiliśmy jakość bazy sportowej na terenie miasta. Kończy się budowa nowego żłobka i klubu dziecięcego w Staszowie. Obie instytucje w nowym roku obejmą opieką 40 dzieci. Po długich staraniach strefa „A” w Grzybo-wie została włączona do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice i rozstrzygamy powoli kwestie pierwszych pozwoleń na inwestowanie w gminie Staszów. Powodów do zadowolenia jest więcej. Rośnie aktywność mieszkańców gminy Staszów skupionych wokół różnego rodzaju stowarzyszeń, w Kołach Gospodyń Wiejskich, w Ochotniczej Straży Pożarnej. Cieszę się, że Staszów odzyskuje swój potencjał. To widać już teraz, ale będzie to widoczne bardziej w kolejnych latach, powiem więcej, w niektórych aspektach Staszów czeka pozytywna rewolucja.

Rewolucja? Odważne...

Tak, rewolucja i nie boję się tego określenia. W przyszłym roku zakończy się budowa obwodnicy Staszowa. Ogromna inwestycja realizowana jest przez podległy marszałkowi Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich, ale gmina Staszów, z czego się cieszę, ma w tym projekcie swój udział. W przyszłym roku rozpoczynamy największy od lat projekt zagospodarowania terenów zielonych. Coś, co dla wielu wydawało się nierealne stanie się faktem. Duży teren pomiędzy osiedlami, blisko centrum miasta, dziś zdegradowany zamieni się w piękny park. Kilka dni temu rozpoczęliśmy kolejny wielki projekt. Chodzi o budowę kanalizacji sanitarnej na terenie gminy . Projekt ogromny, opiewający na ponad 46 milionów złotych. W przyszłym roku rozpocznie się również modernizacja dużego budynku przy ulicy Szkolnej dla potrzeb Biblioteki Publicznej. Jeśli porównamy dzisiejsze możliwości z tym, co oferować będzie biblioteka za dwa lata, będzie to bardzo pozytywna zmiana. Wkrótce rozpocznie się budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej numer 2 w Staszowie, to jest inwestycja, o której mówiło się w Staszowie od co najmniej 10 lat. Wymieniam tylko kilka obszarów, w których dokonają się duże zmiany.

Staszów to miasto bez problemów?

Oczywiście mam świadomość, że wiele problemów wciąż czeka na rozwiązanie. Aby Staszów mógł zrobić kolejny krok do przodu, wymagane są kolejne inwestycje. Wszystko zależy od możliwości finansowych, ale również współpracy na różnych szczeblach. Przed nami duży projekt rewitalizacji rynku i przyległych ulic, który chcemy zrealizować wspólnie z powiatem staszo-wskim. Cieszę się z tej współpracy, bo zarówno dla nas, jak i powiatu, daje większe szanse na powodzenie. Jednym z nierozwiązanych problemów jest infrastruktura na terenie kompleksu Golejów. Tutaj również staramy się przekonać zarząd województwa świętokrzyskiego, do wsparcia naszego wniosku. W rozwiązywaniu problemów pomagają mi spotkania z mieszkańcami.

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Dobry żart. Ten plebiscyt w żaden sposób nie oddaje nastrojów społecznych. Staszów się wyludnia. Brakuje miejsc pracy. Młodzi emigrują. To czym chwali się obecny burmistrz to spadek po poprzednikach. Wielu mieszkańców  gminy uważa , że obecny burmistrz w wielu sprawach nie ma swojego zdania a mnóstwo jest niezałatwionych. Praca jego opiera się na dużej pomocy obecnej vice burmistrz. . Obietnice wyborcze sprzed kilku lat to tylko obietnice.

Co to za konkurs gdzie można oddawać głosy z jednego nr telefonu bez końca. Nabijanie kasy i wypaczanie wyników. Wybory jednoznacznie pokażą jakim Kopeć był burmistrzem. Taki tytuł samorządowca roku to nic nie znaczący wynik. Niektórzy potrafią się z tego cieszyć jakby co najmniej dostali Oskara lun nawet Nobla. Śmiech i żenada.

G
Gość

Hipokryzja.

G
Gość

"Co to za plebiscyt gdzie możesz sama na siebie wysłać np. 1000 esów i wygrywasz. Jedno wielkie oszustwo" - Wypowiedź na facebooku Marcina Kuśmierza kierowcy Leszka Kopcia o plebiscycie Echa Dnia 

 

Kurtyna...

Dodaj ogłoszenie