Lider padł w Kielcach. Vive Tauron II lepsze od MOSiR Bochnia (WIDEO, zdjęcia)

Kamil Markiewicz
Michał Banaś (w ataku) był najskuteczniejszych graczem kieleckiego zespołu przeciwko drużynie z Bochni. Zdobył 7 bramek. Kamil Markiewicz
W sobotnim meczu 15. kolejki drugiej ligi piłkarzy ręcznych Vive Tauron II Kielce wygrał we własnej hali z liderem rozgrywek MOSiR Bochnia 28:23.
Vive Tauron II Kielce - MOSiR Bochnia 28:23Mecz 15. kolejki drugiej ligi piłkarzy ręcznych, w którym Vive Tauron II Kielce wygrał we własnej hali z liderem rozgrywek MOSiR Bochnia 28:23.

II liga piłki ręcznej mężczyzn. Vive Tauron II Kielce - MOSi...

Vive Tauron II Kielce - MOSiR Bochnia 28:23 (11:9)
Vive Tauron II:
Pytlos, Markowski - Grabowski 5, Fąfara 4, Bekier 4, K. Bernacki, Siedlarz, Bis 6, Ciołak 2, Banaś 7.

Gospodarze w 1 minucie po golu Bartłomieja Bisa wyszli na prowadzenie 1:0. Gościom ani razu się to nie udało. Zespół z Bochni dwukrotnie doprowadzał do wyrównania. W 4 minucie było 1:1 i w 5 było 2:2. Od tego momentu gospodarze zaczęli powiększać swoją przewagę. W pierwszej połowie dwa razy prowadzili różnicą czterech bramek, w 12 minucie 7:3 i 18 minucie 8:4. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Vive Tauron II dobrze radziło sobie w obronie. Kielecki zespół skuteczny był również w ataku. W tej części pojedynku gospodarze aż siedmiokrotnie wychodzili na pięciobramkowe prowadzenie. Ostatecznie wygrywając taką różnicą goli 28:23.

- Był to wymagający przeciwnik. Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie oraz bramce, co z pewnością przyczyniło się do zwycięstwa. Cieszy to, że radzimy sobie w defensywie coraz lepiej - mówił Rafał Bernacki, trener kieleckiej drużyny.

W innych meczach 15. kolejki: AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - SPR Wisła Sandomierz 37:30, SPR Zagłębie Sosnowiec - SPR Grunwald Ruda Śląska 31:40, MKS Biłgoraj - Wanda Kraków 29:33, pauzował SPR Orzeł Przeworsk.

1 miejsce - awans, 2 - baraż o awans - 9 spadek

W następnej kolejce, 28-29.03: Wanda - Politechnika, Wisła - Orzeł, pauzuje Vive Tauron II. Zaległy mecz 10. kolejki, 14.03: Vive Tauron II - MKS Biłgoraj, godz. 16; zaległy mecz 12. kolejki, 15.03: Vive Tauron II - Orzeł, godz. 12.