Lider pokonany. Wyniki klasy okręgowej

Mirosław ROLAK, [email protected] Dorota KUŁAGA
Seweryn Koza zdobył honorową bramkę dla Wichra Miedziana Góra w meczu z Unią w Sędziszowie i ma już na koncie dziesięć trafień w tym sezonie. fot. Mirosław Rolak
W meczu "na szczycie" Unia Sędziszów pokonała Wicher Miedziana Góra. Pięć bramek strzelili gracze Zenitu Chmielnik Moravii Morawica, a trzy z nich zdobył Wojciech Jagodziński. Sokół Rykoszyn zremisował ze Zrywem w Łopusznie.

Mariusz Ludwinek, trener Zrywu Łopuszno:

- Założeniem było ten mecz wygrać, ale nie ułożył się on po naszej myśli. Przegrywaliśmy 0:2, na szczęście w krótkim czasie udało się wyrównać, ale niestety pod koniec pierwszej połowy straciliśmy też trzecią bramkę. Z jednej strony jest niedosyt, z drugiej trzeba uszanować punkt, który zapewniliśmy sobie sześć minut przed końcem meczu.

Koprzywianka Koprzywnica - Sparta Dwikozy 1:1 (0:0), K. Pyszczek 63 z karnego - Mazur 77.
Koprzywianka: S. Grdeń - Zwolski, Siwecki, K. Pyszczek, Chmielowiec - Krakowiak, Mrozik, Tworek (85 Kuciński), Piąt-kowski (60 Kruczek) - Kiliański, Ł. Pyszczek.
Sparta: Tworek - B. Lebida (57 Bidas), Drożdżal, Giedzion, Orawiec - Czerwiński, Knobelsdorf (72 Mazur), Boleń, Maziarz - Łukaszek (55 M. Lebida), Hołody.

Bramkę dla gospodarzy zdobył w 63 minucie Konrad Pyszczek, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na jego bracie Łukaszu Pyszczku. Wyrównał pięknym strzałem z rzutu wolnego Jerzy Mazur, który wszedł na boisko w 72 minucie. - Jest duży niedosyt, godzinę graliśmy w przewadze, mieliśmy kilka dogodnych okazji, ale w tym meczu zabrakło skuteczności - powiedział Łukasz Pyszczek, grający trener Ko-przywianki.

Goście od 30 minuty grali w "dziesiątkę", ponieważ czerwoną kartkę za dwie żółte otrzymał Sebastian Orawiec.

Zryw Łopuszno - Sokół Rykoszyn 3:3 (2:3), Pach 41, 43, Wojtasiński 84 - P. Szymański 12, Szymkiewicz 20, M. Kleszcz 44 z karnego.
Zryw: Chojnecki - Grund (58 Soboń), Łuszczyński, Rówiń-ski, Wojtasiński (85 Kukulski) - Doroszko, Kuzia, Piwowarczyk, Stępnik - Latos, Pach.
Zryw: Białacki - Krzeszowski (55 Stańczyk), Śladkowski, Michalski (75 Podgórski), Ł. Szymański - M. Wijas, Domagała, M. Kleszcz (88 Wilk), Szymkiewicz - S. Wijas, P. Szymański.

- Pierwsza połowa była dla nas, druga dla Zrywu. Myślę, że remis jest wynikiem sprawiedliwym, chociaż prowadziliśmy 2:0 i wydawało się, że w tym meczu zgarniemy pełną pulę. Niestety, znowu popełniliśmy proste błędy w obronie, które tak doświadczonym zawodnikom nie powinny się zdarzać - powiedział Paweł Wijas, trener Sokoła.

OKS Opatów - Victoria Skalbmierz 0:4 (0:3), Antos 27, 30, Łakota 33, Borek 70.
OKS: Mazurek - Nowacki, Krusiński, Łowicki (46 Marcjan), Karcz - Dzietko (46 Gardynik), Rusak, Nawrocki, Wasik (58 Frańczak) - Czaja, Fraszczyk (70 Partyka).
Victoria: Trzaska - Okrajek, Pela, Włudarz, Stalmach - Ma-giera, Maj, Słabosz (75 Krawczyk), Borek - Antos, Łakota.

- Długo czekaliśmy na taki mecz. Wreszcie zagraliśmy skutecznie i wygraliśmy - z zadowoleniem mówił Łukasz Łakota, grający trener Victorii. Było to drugie zwycięstwo jego drużyny w tym sezonie.

Unia Sędziszów - Wicher Miedziana Góra 4:1 (1:0), Samburski 5, 60, Zapalski 53, Szota 68 - S. Koza 61.
Unia: Otręba - Żebrowski (75. Matelski), Krupa, Jawor (65. Surówka), Zasada, Szota (84. Brożek), Kita, Zapalski, Bratek, Łoboda, Samburski (72. Rozborski).
Wicher: Gąsiorowski (70. Żak) - Sobczyk, Micigolski, Spyra, B. Koza, Skrobot (40. Łukasiewicz), Tkacz, Wrona, Czyż (65. Piotrowicz), Wesołowski (80. Mikołajczyk), S. Koza.

Jak przystało na "mecz na szczycie" spotkanie w Sędziszowie, mimo że rozgrywane na grząskim boisku było ciekawe i widowiskowe. Obie drużyny miały dogodne sytuacje, ale skuteczniejsi byli gospodarze.

Astra Piekoszów - GKS Rudki 2:1 (0:1), Marcin Zychalski 48, Szymon Hajduk 75 - Grzegorz Kępa 10 z karnego
Rudki: Rafalski - Dawidowicz, Ł. Kowalski, Grzegorz Kępa, Wiącek, Borowiec (80. Łebek), Brzozowski (60. Graczak), Wojciechowski, Kosmala, Wiącek (68. Piekarz), D. Kowalski (75. Budziński).

Nidzianka Bieliny - Jandar Bodzechów 0:1 (0:0), Mazepa 75.
Nidzianka: Bzymek - Gałka, Banasik, Góźdź, Adamczyk (75. Olejarczyk), Pustuła, Barucha, Kraj, Bąk (65. Marcin Pindral), Mateusz Pindral, Kowalczyk.

LZS Samborzec - Klimontowianka Klimontów 1:0 (0:0) , M. Olech 55.
Samborzec: Lamch - Haliniak, Trześniewski, Biało, Kulczycki (80. Grądziel), M. Olech (70. Surowiec), Szymański, Gawroński, Zych, Mrzygłód (46. Paruch), Gąsiorek.

Gospodarze nie wykorzystali w 20 minucie rzutu karnego, kiedy to Haliniak przestrzelił "jedenastkę". Jedyna branka padła po dośrodkowaniu Gawrońskiego i strzale głową Olecha.

Zenit Chmielnik - Moravia Morawica 5:1 (1:1), Jagodziński 20 76, 88, Zadorski 70, Radwański 83 - Bartłomiej Młynarczyk 35.
Zenit: Chudzik - Waluś, Pająk (30. Pietryka), Radomski, Gmyr, Osman, Radwański, Rogala, Jagodziński, Kołdras, Gwarek (46. Zadorski).

Gospodarze urządzili sobie po przerwie ostre strzelanie, a hat trickiem popisał się Wojciech Jagodziński.

Najlepsi strzelcy: 10 - S. Koza (Wicher), Samburski (Unia), Jagodziński (Zenit), 9 - Kołdras (Zenit), Zychalski (Astra), 8 - Madejski (Klimontowianka), 7- Dynarek, Mazepa (Jandar), K. Jakubczyk (Moravia), Piwowarczyk (Zryw), Zadorski (Zenit).

W następnej kolejce, 11 listopada: Wicher - Victoria, Sokół - Opatów, Sparta - Zryw, Moravia - Koprzywianka, Klimontowianka - Zenit, Jandar - Samborzec, Rudki - Nidzianka, Unia - Astra.