Lidia i Rafał Czarneccy na podium Orlen Maratonu Solidarności w Gdańsku. Ulegli tylko biegaczom z Kenii

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Lidia i Rafał Czarneccy zajęli miejsca na podium podczas 25. Orlen Maratonu Solidarności 2019 w Gdańsku Paweł Wełpa
Jedynie biegacze z Kenii byli szybsi od biegającego małżeństwa z Bliżyna podczas 25. Orlen Maratonu Solidarności 2019 w Gdańsku. Lidia Czarnecka był druga, a Rafał Czarnecki trzeci. Bardzo dobre, 18. miejsce, zajął inny bliżynianin Radosław Boczek.

Rafał Czarnecki z zeszłym roku wygrał gdański maraton, ale w tym musiał uznać wyższość rywali z Afryki. – Było za gorąco, żeby z nimi powalczyć. Oni są przyzwyczajeni do biegania w takim upale, my nie. Do drugiego z nich strata nie była duża, ale nie wiedziałem tego. Gdybym wiedział, to może bym powalczył jeszcze – powiedział biegacz.

Na 18 pozycji w kategorii open przybiegł Radosław Boczek, również mieszkaniec Bliżyna.

Czołówka wśród mężczyzn:

1.Isaac Kimutai Ngeno – czas 2:20:31
2.Evans Tanui – 2:27:16
3.Rafał Czarnecki – 2:28:35
18. Radosław Boczek – 2:55:18

Wśród kobiet również wygrała Kenijka Gladys Jekurui Biwott z czasem 2:48:57. Lidia Czarnecka zajęła drugie miejsce z czasem 2:55:18. – Chyba nie było szans, żeby dopaść Kenijkę. To chyba nie był mój dzień, aby walczyć mocniej. Nie czułam tego od początku, tym bardziej że za mocno się stresowałam. Ta presja była duża. Gdzieś około 10 km poczułam, że naprawdę biegnie mi się już dobrze. Biegłam mocno, bo chciałam zobaczyć i kontrolować to, co działo się z przodu. Była też Patrycja Włodarczyk, która utrzymywała się blisko mnie. Po połowie wiedziałam, że moja pozycja jest niezagrożona. Zwolniłam, biegłam lżej. Widziałam, że nic nie ugram i w takim momencie życiówka jest dla mnie nieważna. Na życiówki jest czas lepszy wiosną lub jesienią – powiedziała Dziennikowi Bałtyckiemu Lidia Czarnecka.

Wszyscy troje startowali w barwach grupy Czarnecki Run Team.

Naszych biegaczy zobaczymy teraz podczas Półmaratonu Wtórpol w Skarżysku, ale tam start potraktują rekreacyjnie. Następną dużą imprezą z udziałem Lidii i Rafała Czarneckich oraz sporej grupy biegaczy ze Skarżyska będzie Tauron Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju, który odbędzie się na początku września 2019 r.