Liga Mistrzów "Echa Dnia". Poznaliśmy półfinalistów! (zdjęcia)

Kamil MARKIEWICZ
Mateusz Mazur (przy piłce) zdobył hat tricka dla Borussii Dortmund (Gimnazjum z Bukowej) w wygranym meczu z AC Milan (Gimnazjum z Zawichostu). Fot. Kamil Markiewicz
Gimnazja z Bukowej, Małogoszcza, Mniowa i Strawczyna awansowały do półfinału największego w regionie piłkarskiego turnieju dla gimnazjalistów Liga Mistrzów "Echa Dnia". Półfinały rozegrane zostaną w środę w Strawczynku.

Program półfinałów - środa 29 maja

Boisko w Strawczynku:
Borussia Dortmund (Gim. Bukowa) - Manchester United (Gim. Mniów), godz. 11,
SL Benfica (Gim. 1 Strawczyn) - Juventus Turyn (Gim. Małogoszcz), godz. 13.

Poniedziałkowe spotkania, które rozegrane zostały w Małogoszczu i Strawczynku przyniosły wiele emocji. Manchester United (Gimnazjum Mniów) pokonał Galatasaray SK (Gimnazjum Łopuszno) dopiero po serii rzutów karnych 5:3. Po regulaminowym czasie gry i dogrywce utrzymywał się bezbramkowy remis.

- Mecz był wyrównany. Zespół z Łopuszna wiedział, jakie są nasze mocne strony, ponieważ rywalizowaliśmy w jednej grupie. Zagrali oni bardzo uważnie w obronie. Mieliśmy sytuację na zdobycie bramki, których nie udało nam się wykorzystać. Rzuty karne były loterią. Naszemu bramkarzowi Jakubowi Kaszubie udało się obronić dwa strzały zawodników z Łopuszna i to my cieszymy się z wejścia do półfinału - mówił Łukasz Królik, opiekun zespołu z Mniowa.

Podziękowania

Niska temperatura i padający deszcz nie przeszkodził fankom Borussii Dortmund w zaprezentowaniu przygotowanych przed siebie układów tanecznych. Za ich sprawą głośno było także na trybunach stadionu w Strawczynku. Fot. Kamil Markiewicz

Lider klasyfikacji strzelców Adam Wawrzeńczyk (trzeci z prawej) znów strzela. We wczorajszym spotkaniu z BATE Borysów (Gimnazjum z Woli Jachowej), zdobył on dwie bramki dla SL Benfica (Gimnazjum numer 1 ze Strawczyna). W sumie ma on już 12 goli na swoim koncie.
(fot. Fot. Kamil Markiewicz)

Dziękujemy za bezpłatne udostępnienie obiektów sportowych włodarzom klubu sportowego Wierna Małogoszcz oraz Centrum Sportowo Rekreacyjne w Strawczynku, na potrzeby naszego turnieju.

Dogrywka rozstrzygnęła mecz pomiędzy BATE Borysów (Gimnazjum Wola Jachowa), a SL Benficą (Gimnazjum numer 1 Strawczyn). Do przerwy prowadził zespół z Woli Jachowej, ale w drugiej połowie drużyna ze Strawczyna doprowadziła do wyrównania i remis 1:1 utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry. W dogrywce Benfica zdobyła dwie bramki i ostatecznie wygrała 3:1.

- Było to bardzo dobre spotkanie zarówno w naszym wykonaniu, jak i przeciwników. Zespołowi ze Strawczyna dopisało więcej szczęścia i wygrali. Może w przyszłym roku uda nam się zająć dalej. Myślę, że jako drużyna debiutująca w turnieju "Echa Dnia" spisywaliśmy się bardzo dobrze. Dumny jestem z zawodników za ich postawę - mówił Tomasz Krzysiek, opiekun drużyny z Woli Jachowej.

- Mecz był wyrównany. Wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu, bo zwycięsko mógł wyjść z niego także zespół z Woli Jachowej, który rozegrał bardzo dobre spotkania. Był to dla nas najtrudniejszy mecz w tej edycji turnieju - mówił Aleksander Niwiński, opiekun zespołu ze Strawczyna.

Tak z awansu do półfinału cieszyli się piłkarze Juventusu Turyn, czyli Gimnazjum z Małogoszcza. Fot. Kamil Markiewicz

Pewne zwycięstwo odniosła Borussia Dortmund (Gimnazjum Bukowa), która pokonała AC Milan (Gimnazjum Zawichost) 5:2. - Pierwsza połowa nie wskazywała na to, że wygramy tak wysoko. W drugiej połowie zdominowaliśmy przeciwnika. W półfinale będziemy walczyć o awans do finału - Remigiusz Nowak, opiekun zespołu z Bukowej.

- Pierwsza połowa była wyrównana. Przeciwnicy zdobyli prowadzeniu po pierwszej akcji meczu. Udało nam się doprowadzić do wyrównania jeszcze w pierwszej połowie. Po przerwie ponownie straciliśmy bramkę. Zaczęliśmy atakować, co kilka razy wykorzystał nasz przeciwnik, który po kontratakach zdobywał bramki. Jesteśmy zadowoleniu z udziału w turnieju, bo udział w ćwierćfinale jest jak na razie naszym największym osiągnięciem w rozgrywkach organizowanych przez redakcję "Echa Dnia" - mówił Jacek Stępień, opiekun zespołu z Zawichostu.

W ostatnim ćwierćfinałowym spotkaniu Juventus Turyn (Gimnazjum Małogoszcz) po dobrym meczu pokonał Lille OSC (Gimnazjum Daleszyce) 3:0.

Liga Mistrzów

Wyniki ćwierćfinałów:
BATE Borysów (Gim. Wola Jachowa) - SL Benfica (Gim. 1 Strawczyn) 1:1 (1:0), po dogrywce 1:3,
Paweł Satro z karnego - Adam Wawrzeńczyk 2, Kamil Bielawski.

AC Milan (Gim. Zawichost) - Borussia Dortmund (Gim. Bukowa) 2:5 (1:1), Marcin Taraszkiewicz, Jakub Dutkiewicz - Mateusz Mazur 3, Jakub Bąk, Marcin Ptak.

Manchester United (Gim. Mniów) - Galatasaray SK (Gim. Łopuszno) 0:0, w karnych 5:3.

Lille OSC (Gim. Daleszyce) - Juventus Turyn (Gim. Małogoszcz) 0:3 (0:2), Bartłomiej Kraus, Karol Krzyżyk 2.

5 - Patryk Misiński (Zenit).

4 - Hubert Ślusarczyk (Manchester U.), Wojciech Krawczyk (Manchester C.), Hubert Pędziwilk (Dynamo Kijów), Michał Cedro (Porto), Marcin Taraszkiewicz (Milan).

3 - Wiktor Rydz (Galatasaray), Marcin Starz (Barcelona), Hubert Przebieracz (Olympiakos), Jan Pragnący (Olympiakos), Mateusz Jakubczyk (Chelsea), Wiktor Michalski (Benfica) Kamil Pławiak (Milan), Kamil Bielawski (Benfica).

2 - Piotr Grzejszczyk (Braga), Igor Mazurczak (Juventus), Jakub Dulewicz (Paris Saint-Germain), Marcin Blicharski (Celtic), Damian Salwa (Barcelona), Michał Łyczek (Barcelona), Sebastian Mazur (Benfica), Bartosz Dymek (Arsenal), Eryk Osełka (Dynamo Kijów), Konrad Stokowiec (Porto), Piotr Kołomański (Dinamo Zagrzeb), Kamil Jaros (Olympiakos), Dominik Domagała (Schalke), Szymon Kępski (Olympiakos), Marcin Duda (Anderlecht), Tomasz Kasza (Anderlecht), Bartłomiej Maj (Anderlecht), Sylwester Trybek (Juventus), Massimo Kulas (Lille), Jakub Sabat (Lille), Paweł Łuszczyński (Manchester U.), Michał Malinowski (Juventus), Paweł Satro (Borysów), Jakub Bąk (Borussia), Marcin Ptak (Borussia), Jakub Dutkiewicz (Milan), Bartłomiej Kraus (Juventus).

1 - Krystian Kmiecik (Benfica), Jakub Siudak (Malaga), Bartłomiej Łatkowski (Zenit), Bartłomiej Krasowski (Zenit), Kamil Jaskuła (Bayern), Kamil Cieślik (Valencia), Adam Kamont (Manchester U.), Patryk Skórski (Braga), Karol Głuszek (Braga), Dominik Gola (Braga), Maciej Sztandera (Chelsea), Filip Borowski (Juventus), Mateusz Obłąk (Szachtar), Paweł Bąk (Borussia), Konrad Jamorski (Borussia), Łukasz Płonkiewicz (Ajax), Dariusz Musiał (Ajax), Dawid Świerczyński (Juventus), Dawid Krzyżyk (Chelsea), Hubert Łuszczak (Szachtar), Mateusz Iwanek (Chelsea), Michał Nowek (Manchester U.), Krzysztof Bartosik (Manchester U.), Dawid Kopeć (Galatasaray), Patryk Sułkowski (Galatasaray), Kamil Kowalczyk (Cluj), Kamil Chrzan (Cluj), Dawid Wrona (Porto), Dominik Cedro (Porto), Karol Michalski (Porto), Maciej Trojanowski (Celtic), Karol Jarząbek (Celtic), Mikołaj Nowiński (Barcelona), Wojciech Lasota (Benfica), Artur Łukasik (Celtic), Michał Malaga (Celtic), Wojciech Krzysiek (Borysów), Adrian Iwan (Valencia), Tomasz Wojnarowski (Lille), Tomasz Serwata (Bayern), Jan Dytkowski (Schalke), Szymon Jurołajć (Olympiakos), Kacper Rajek (Real), Marcin Gąsior (Ajax) Damian Wiśniewski (Dynamo Kijów), Jakub Sambur (Arsenal), Brajan Olesiński (Korona), Jakub Florczyk (Schalke), Michał Kusak (Olympiakos), Michał Kozioł (Olympiakos), Tomasz Woźniak (Malaga), Marcin Markiewicz (Anderlecht), Jacek Pietrusiński (Milan), Kopeć Dawid (Galatasaray), Seweryn Kaleta (Lille), Bartłomiej Piórczyk (Lille), Karol Pańczyk (Benfica), Michał Nogaj (Manchester U.), Dominik Osuch (Borysów).